Światowy Kongres Żydów: Żydzi i muzułmanie są kuzynami

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów (WJC), Ronald Lauder, przypomniał, że Żydzi i muzułmanie są „kuzynami i kuzynkami”. Na łamach niemieckiego dziennika „Die Welt” z 20 sierpnia Lauder napisał, że to przesłanie skierował do wszystkich budujących mosty porozumienia na świecie, do swoich żydowskich i muzułmańskich przyjaciół w Izraelu, USA, w Europie i na Bliskim Wschodzie. „Być może są wśród nas także i tacy, którzy zapominają o tym fakcie, lub go ukrywają, ale fakt jest faktem”, stwierdził przewodniczący WJC. Jego artykuł został przetłumaczony z saudyjskiej gazety „Arab News”.

Lauder wyraził uznanie dla porozumienia pokojowego między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, które nieoczekiwanie zostało podpisane w ubiegłym tygodniu w efekcie mediacji USA. Zwrócił, uwagę, że „ze względu na widoczny związek, jaki obie religie łączy z prorokiem Abrahamem, porozumienie nazwano abrahamowym”.

Zdaniem przewodniczącego Światowego Kongresu Żydów porozumienie może być zaczątkiem pokoju w całym regionie. „Pokój jest możliwy”, stwierdził i dodał: „Przyjaźń między nami jest możliwa, braterstwo między nami jest możliwe”. Porozumienie stanowi bodziec do tego, aby coraz więcej krajów na Bliskim Wschodzie mogło sobie wyobrazić lepszą przyszłość dla swoich dzieci”.

Na mocy obecnego porozumienia Izrael i ZEA pragną całkowicie znormalizować wzajemne stosunki -stwierdza opublikowana przez prezydenta USA Donalda Trumpa deklaracja trzech krajów z 13 sierpnia. Na mocy tego dokumentu Izrael wycofuje się z planów aneksji Zachodniego Brzegu Jordanu.

KAI

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

O tak, zapewne są kuzynami, bo można spotkać się z opiniami religioznawców, że religia muzułmańska została utworzona z inicjatywy żydowskiej, w opozycji do chrześcijaństwa. Mówi się, że rzekomy „anioł Gabriel”, który miał nawiedzać Mahometa, to był jakiś nauczyciel żydowski podający się za anioła i dlatego Koran w wielu miejscach jest bardzo zbieżny z talmudem.
nicke

Kiedy jest Światowy Kongres Polaków???
pytek

Słowa, słowa, słowa. Bez przyjęcia wiary i etyki chrześcijańskiej, nigdy się nie dogadają.
123

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-08-21) | https://www.pch24.pl/swiatowy-kongres-zydow--zydzi-i-muzulmanie-sa-kuzynami,77968,i.html

Skip to content