Aktualizacja strony została wstrzymana

Polskie, katolickie dzieci w rękach muzułmanów. Tak działa niemiecki Jugendamt

Niemiecki Jugendamt odebrał Polce dwoje małych dzieci. Rozdzielone rodzeństwo trafiło pod opiekę muzułmańskich rodzin rodem z Turcji. Sprawa trafiła do sądu, który zdecyduje o losie dzieci.

Niemiecki urząd odebrał potomstwo 22-letniej Polce z Wadowic. Dzieci – trzyletnia dziewczynka i dwuletni chłopiec – zostały rozdzielone i umieszczone w muzułmańskich rodzinach. Sprawa trafiła do sądu. W piątek sąd ma zdecydować o przyszłości katolickich dzieci.

Problemy Klaudii Majewskiej z Bad Salzuflen, zaczęły się po tym, jak w 2018 roku zgłosiła się do urzędu socjalnego. Prosiła o pomoc w znalezieniu mieszkania. Dotąd kobieta gościła u matki. Zamiast pomocy kobiecie odebrano dzieci. Jugendamt zdecydował o odebraniu najpierw półrocznego niemowlaka, a potem starszej córki.

Dzieci trafiły do tureckich, muzułmańskich rodzin. Urząd tylko w niewielkim stopniu pozwolił matce na kontakty z potomstwem. Ona sama utrzymuje, że dzieci są źle traktowane.

Sprawę pilotuje „Polskie Stowarzyszenie Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech”. W piątek sąd rodzinny w Lemgo w Niemczech zdecyduje, czy dzieci wrócą do matki.

Źródło: tvp.info

MA

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-08-20) | https://www.pch24.pl/polskie--katolickie-dzieci-w-rekach-muzulmanow--tak-dziala-niemiecki-jugendamt,77942,i.html

Skip to content