Polskie, katolickie dzieci w rękach muzułmanów. Tak działa niemiecki Jugendamt

Aktualizacja: 2020-08-20 9:39 am

Niemiecki Jugendamt odebrał Polce dwoje małych dzieci. Rozdzielone rodzeństwo trafiło pod opiekę muzułmańskich rodzin rodem z Turcji. Sprawa trafiła do sądu, który zdecyduje o losie dzieci.

Niemiecki urząd odebrał potomstwo 22-letniej Polce z Wadowic. Dzieci – trzyletnia dziewczynka i dwuletni chłopiec – zostały rozdzielone i umieszczone w muzułmańskich rodzinach. Sprawa trafiła do sądu. W piątek sąd ma zdecydować o przyszłości katolickich dzieci.

Problemy Klaudii Majewskiej z Bad Salzuflen, zaczęły się po tym, jak w 2018 roku zgłosiła się do urzędu socjalnego. Prosiła o pomoc w znalezieniu mieszkania. Dotąd kobieta gościła u matki. Zamiast pomocy kobiecie odebrano dzieci. Jugendamt zdecydował o odebraniu najpierw półrocznego niemowlaka, a potem starszej córki.

Dzieci trafiły do tureckich, muzułmańskich rodzin. Urząd tylko w niewielkim stopniu pozwolił matce na kontakty z potomstwem. Ona sama utrzymuje, że dzieci są źle traktowane.

Sprawę pilotuje „Polskie Stowarzyszenie Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech”. W piątek sąd rodzinny w Lemgo w Niemczech zdecyduje, czy dzieci wrócą do matki.

Źródło: tvp.info

MA

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116392 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]