Aktualizacja strony została wstrzymana

Protesty w największych miastach Argentyny. Obywatele przeciwko pandemicznym obostrzeniom

Ulicami Buenos Aires i innych argentyńskich miast przeszły w poniedziałek wielotysięczne demonstracje przeciwko obostrzeniom narzuconym przez rząd w związku z pandemią koronawirusa.

Protest w Buenos Aires zorganizowany przez opozycję do prezydenta Alberto Fernandeza, odbył się po tym, jak rząd ogłosił przedłużenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w obszarze argentyńskiej stolicy, gdzie zarejestrowano 90 proc. przypadków odnotowanych w całej Argentynie.

Protestujący oskarżyli rząd o stosowanie środków ograniczających w celu kontrolowania społeczeństwa. „Chcą nas zdominować poprzez choroby i uwięzienie”, „Ludzie muszą się buntować” – skandowali demonstranci.

Wiec w Buenos Aires nie był pierwszym tego typu, ale, jak dotąd, najliczniejszym. Podobne protesty odbyły się w poniedziałek w głównych miastach Argentyny.

Rząd wprowadził kwarantannę w całej Argentynie 20 marca, ale od tego czasu złagodził ją na większości terytorium.

Źródło: polskieradio24.pl

TK

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-08-18) | https://www.pch24.pl/protesty-w-najwiekszych-miastach-argentyny--obywatele-przeciwko-pandemicznym-obostrzeniom,77890,i.html

Skip to content