Protesty w największych miastach Argentyny. Obywatele przeciwko pandemicznym obostrzeniom

Aktualizacja: 2020-08-18 10:19 am

Ulicami Buenos Aires i innych argentyńskich miast przeszły w poniedziałek wielotysięczne demonstracje przeciwko obostrzeniom narzuconym przez rząd w związku z pandemią koronawirusa.

Protest w Buenos Aires zorganizowany przez opozycję do prezydenta Alberto Fernandeza, odbył się po tym, jak rząd ogłosił przedłużenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w obszarze argentyńskiej stolicy, gdzie zarejestrowano 90 proc. przypadków odnotowanych w całej Argentynie.

Protestujący oskarżyli rząd o stosowanie środków ograniczających w celu kontrolowania społeczeństwa. „Chcą nas zdominować poprzez choroby i uwięzienie”, „Ludzie muszą się buntować” – skandowali demonstranci.

Wiec w Buenos Aires nie był pierwszym tego typu, ale, jak dotąd, najliczniejszym. Podobne protesty odbyły się w poniedziałek w głównych miastach Argentyny.

Rząd wprowadził kwarantannę w całej Argentynie 20 marca, ale od tego czasu złagodził ją na większości terytorium.

Źródło: polskieradio24.pl

TK

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116331 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]