Robot zasilany ludzkimi zwłokami

Amerykańska firma Robotic Technology Inc. przygotowuje na zlecenie Pentagonu samowystarczalnego robota. Potencjalnymi źródłami energii dla maszyny będą m.in. trawa, drewno i ciała zmarłych.

EATR (Energeticall Autonomous Tactical Robot), czyli Energetycznie Samodzielny Robot Taktyczny powstaje w amerykańskiej firmie wyspecjalizowanej w konstruowaniu wszelkiego typu robotów – podaje „Nasz Dziennik” za serwisem Fox News.

EATR ma być wyposażony w silnik parowy zasilany przez wodę podgrzaną dzięki przetwarzanej w komorze spalania energii. Wszystko ma się odbywać w obiegu zamkniętym, dzięki czemu będzie produkowany prąd. Dzięki takiemu zastosowaniu robot będzie mógł być wykorzystywany w różnych dziedzinach, m.in. w transporcie, komunikacji i w działaniach bojowych. Dodatkowo na jego platformie armia będzie miała także możliwość zamontowania sprzętu bojowego oraz medycznego.

W przypadku pustego robot będzie mógł samodzielne wykryć, spożyć i wydobyć „wartości odżywcze” z obecnej w środowisku biomasy. Po wyczerpaniu paliwa maszyna będzie szukała potencjalnych źródeł energii w rozkładającej się trawie, drewnie oraz ciałach martwych ludzi i zwierząt. Te dwa ostatnie źródła energii są dość istotne, gdyż projekt realizowany na zlecenie Pentagonu będzie wykorzystywany podczas działań zbrojnych, gdzie nie brakuje martwych.

Tymczasem na podstawie artykułu 15 Konwencji Genewskiej profanacja ciał zmarłych jest zbrodnią wojenną.

Artykuł, który ukazał się na początku ubiegłego tygodnia, wywołał olbrzymie oburzenie zarówno w Ameryce, jak i na całym świecie. W związku z tym firma Robotic Technology Inc. wydała oświadczenie, w którym uspokaja, że informacje o planowanych zdolnościach robota do przetrawiania szczątków ludzkich i zwierzęcych są nieprawdziwe.


MaRo/ND

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/robot_zasilany_ludzkimi_zwlokami

Skip to content