Afryka: najwięcej zachorowań na HIV/AIDS wśród pederastów

Aktualizacja: 2009-07-24 6:05 pm

Najnowsze badania przeprowadzone przez brytyjskich uczonych opublikowane przez magazyn „The Lancet” potwierdzają, że najwięcej nowych zachorowań na HIV/AIDS w Afryce subsaharyjskiej odnotowuje się wśród homoseksualistów – informuje portal LifeSiteNews.com. Zdaniem naukowców jest to fakt często ignorowany w walce z AIDS w Afryce.

Naukowcy zaobserwowali, że badania z lat 80. koncentrowały się na problemie przenoszenia wirusa HIV i AIDS w wyniku stosunków heteroseksualnych, natomiast pominięto zupełnie problem szerzenia się wirusa HIV wśród mężczyzn utrzymujących stosunki płciowe z innymi mężczyznami. Proceder ten nie należy w Afryce do rzadkości, mimo że w wielu państwach tego regionu zachowania homoseksualne są zabronione pod groźbą kary śmierci.

Badania z 2003 r. przeprowadzone przez dr. Stuarta Brody wykazywały, że pierwszą największą przyczyną szerzenia się epidemii HIV/AIDS w Afryce jest stosowanie brudnych igieł. Jako druga przyczynę wskazywano stosunki analne zarówno heteroseksualne jak i homoseksualne.

Tymczasem według najnowszych badań, szerzeniu się wirusa HIV/AIDS sprzyja zaniedbywanie diagnozowania oraz profilaktyki HIV/AIDS wśród homoseksualistów.

Zdumiewające są wnioski jakie wyciągnęli badacze. Zalecają oni większe otwarcie na stosunki homoseksualne, by móc realizować odpowiednie programy opieki zdrowotnej.

Krytycznie zalecenia te ocenili doktorzy A. Dean Byrd i David Wood z NARTH Scientific Advisory Commitee, którzy uważają, że większa otwartość wobec homoseksualizmu męskiego wcale nie przyniesie redukcji zachorowań na wirusa HIV i AIDS. Ich zdaniem, badania dr. Malebrancha z 2003 r. wykazały, że otwarcie na homoseksualizm wcale nie prowadzi do większej odpowiedzialności pederastów za własne zachowania i lepszej profilaktyki medycznej. Wręcz przeciwnie pederaści, mimo kampanii uświadamiającej, częściej podejmują ryzykowne kontakty analne, owocujące szerzeniem się wirusa HIV/AIDS i innych zachorowań przenoszonych drogą płciową.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11617 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]