Aktualizacja strony została wstrzymana

Rabin krytykuje hokeistę za grę w Oświęcimiu

Reprezentant Izraela w hokeju na lodzie, Eliezer Sherbatov, podpisał właśnie umowę z Unią Oświęcim. W tej wiadomości nie byłoby nic szczególnego, gdyby nie reakcja amerykańskiego rabina Elchanana Poupko.

Oskarżył on sportowca o zdradę Żydów dla pieniędzy, bo każda osoba mieszkająca w Oświęcimiu ma być współwinna wydarzeniom w obozie Auschwitz-Birkenau.

[Choroba psychiczna najwyraźniej nie jest żadną przeszkodą w pełnieniu funkcji rabina, a może i pomaga – admin]

Informacja na temat przejścia Sherbatova do polskiej ligi odbiła się echem w izraelskich mediach, ponieważ jest on uważany za hokejową gwiazdę swojego kraju. Rabin mieszkający w Stanach Zjednoczonych ma jednak odmienne zdanie na temat transferu. Jego zdaniem 28-letni napastnik powinien był znaleźć sobie inny klub niż oświęcimska Unia, co ma mieć związek z Holokaustem.

„Nie myślałem, że kiedyś będę musiał to napisać: dla Żyda gra dla drużyny Auschwitz to zdrada Żydów i wstydliwy nóż w plecy dla milionów ludzi (…) On naprawdę chce dawać dumę miastu, które widziało to każdego dnia i nie zrobiło nic?” – takie opinie na Twitterze zamieścił rabin. Poupko odpowiadając Sherbatovi jeszcze raz zasugerował współudział mieszkańców Oświęcimia w niemieckich zbrodniach w obozie Auschwitz-Birkenau.

Sam hokeista rozmawiając z izraelskimi mediami nie podziela obaw odnośnie ewentualnych „antysemickich” okrzyków z trybun. „Ludzie w Polsce cieszą się, że Żyd z Izraela będzie grał w Oświęcimiu. Jestem zadowolony, że będę mógł być częścią tej historii i oczywiście chcę pomóc, by nie zapomniano o Holokauście” – dodał Sherbatov.

Na podstawie: hokej.net, timesofisrael.com.
http://autonom.pl

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2020-08-11)

Skip to content