Wirus na dobre wystraszył sporą część Polaków. Chcą kar za brak nałożonej maseczki

Choć wydaje się to niewiarygodne, 80 proc. ankietowanych Polaków, popiera stosowanie kar za brak nałożonej maseczki w sklepie czy podczas jazdy komunikacją publiczną. Straszenie koronawirusem widać przynosi efekty, bo społeczeństwo – wedle badań – raczej nie chce też powrotu dzieci do szkół.

Badanie przeprowadził United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM. Wynika z niego, że ponad połowa ankietowanych (51 proc.) źle ocenia decyzję rządu o otwarciu szkół od 1 września. Co ciekawe, aż 80 proc. (sic!) popiera karanie za brak nałożonej maseczki w sklepie czy podczas jazdy komunikacją publiczną.

Nastroje społeczne zapewne zostaną skrzętnie wykorzystane przez władzę. Już pojawiły się zapowiedzi, a te zapewne doczekają się stosownych regulacji, że sprzedawca będzie mógł w zgodzie z prawem odmówić obsługi klienta, który nie zasłoni ust i nosa.

Źródło: gosc.pl

MA

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Patrząc na zachowanie ludzi muszę ze smutkiem stwierdzić, że jesteśmy społeczeństwem niewolników. Bezrefleksyjnie stosujemy się do każdego absurdalnego zarządzenia tzw. władz. Ale cóż, skoro większość ludzi nie wierzy w Boga, to wierzy w moc kawałka szmaty…
miguel

Czy po to uruchomiono całą operację, żeby teraz powiedzieć ale robiliśmy was w bambuko, prima aprilis.
Johnny

W kilka miesięcy stało się to, czego nie dało 123 lata zaborów ani 6 lat niemiecko-sowieckiej okupacji. Chyba się załamię.
stasiu

@kwiatek – okazało się że ludzie martwią się bardziej o „zdrówko” niż o sakramenty i życie wieczne. Utwierdzili ich w tym przekonaniu hierarchowie. Z naszej parafii za skutek epidemii odeszło 1000 dusz. Zgonów nie zgłoszono.
Wojtek

Brniemy bezkrytycznie w ” nowa normalnosc”,dajemy sie wziac w niewole…….to zatrwazajace. „Jest cos butwiejacego w panstwie dunskim” -Hamlet.
acha

Kiedy kupowałem coś w Źabce i wszyscy klienci byli karnie zamaskowany a ja niezamaskowany, jedna pani powiedziała mi, że ja tu sobie chodzę i ich zarażam. Zapytałem w jaki sposób zdiagnozowała mnie wzrokowo i jaką chorobę wykryła. Odburkneła coś niezrozumiale…
Bezkarny

Z jednej strony każą jeździć i zwiedzać Polskę a z drugiej straszą koronawirusem. Coś tu nie gra
Andrew

Skoro maseczki są takie skuteczne to czego obawiają się osoby je noszące. Dla mnie to absurd. A co jeśli pandemia potrwa jeszcze parę lat. Przez ten czas mam się dusić w masce. Ktoś tu raczy żartować.
Kamil

Narodzie nie bądź naiwny i nie wierz w te bzdury.Dopiero ludzie będą chorzy jak przez tak długi okres czasu będą wdychali ten dwutlenek węgla który powinien być wydalny na zewnątrz.Czy Pan Bóg stwarzając człowieka pomylił się że wszystko co zle i nie potrzebne musi być wydalone na zewnątrz.
Lena

No ciekawe, że maska znaczy w praktyce kawałek szmatki chroni w jedną stronę. Źe też ludzie na to się nabierają. Weź że se chłopie na lewą stronę ubierz tę maskę, będziesz miał ochronę przed tymi co nie noszą. I po sprawie
@Xen

Wystarczyło, że min. Szubrawski postraszył troche w mediach, abp. Gądecki dołożył coś od siebie i poziom przerażenia gawiedzi wyraźnie podskoczył. Jedni drugich zaszczują ze strachu przed zbrodniczym wirusem. Nie trzeba będzie policji, bo człowiek człowiekowi będzie policjantem względnie kapusiem.
Normalny

Ludzie obudźcie się czy naprawdę uwierzyliście że to taka śmiertelna choroba która przebiega bezobjawowo masz katar i wiesz że go masz
Ula

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-08-11)

 


 

Skip to content