Przewodnik duchowy Matki Teresy uznany winnym molestowania seksualnego chłopców

Aktualizacja: 2006-02-25 12:00 am

CHICAGO, Associated Press: Ława przysięgłych sądu w Winsconsin uznała 23 lutego br. emerytowanego jezuitę z Chicago, o. Donalda McGuire (l. 75) winnym molestowania seksualnego dwóch chłopców, które miało miejsce w latach 1967-68 w prowadzonej przez Jezuitów szkole średniej. Na następny dzień, Prowincja Ojców Jezuitów w Chicago wydała oficjalne oświadczenie przepraszając ofiary.

Podczas rozprawy wyszło na jaw, iż jedna z ofiar już w 1969 roku zgłosiła fakt molestowania miejscowej diecezji, ale sprawę zignorowano i zatuszowano.

Ojciec Donald McGuire, który uczył w latach 1966-1970 w Loyola Academy w Wilmette, został w latach 70-tych przewodnikiem duchowych Matki Teresy i jej zgromadzenia Misjonarek Miłości. W roku 2003 o. McGuire został zwolniony z udzielania posług kapłańskich.

Wyrok w tej sprawie spodziewany jest na rozprawie wyznaczonej na dzień 26 maja 2006 r.


ZOB. RÓWNIEŻ:

Kryzys w Kościele Powszechnym na przykładzie sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Mini-analiza zagadnień homoseksualizmu, BIBUŁA 19 maja 2002 roku

UŁOMNI PASTERZE, ŚLEPE OWCE,
polemika z artykułem “Uderzą w pasterza, a rozproszą się owce”, BIBUŁA, październik 2004


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=116 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]