Akcja zatrzymajgender.pl nie spodobała się Google. Gigant zablokował kampanię reklamową

Aktualizacja: 2020-08-7 10:06 am

Google zablokował płatną reklamę akcji zatrzymajgender.pl. Internetowy gigant, po kilku dniach od uruchomienia promocji akcji promującej wypowiedzenie genderowej konwencji stambulskiej, zablokował ją. Uznano, że promowane treści są niezgodne polityką firmy i mogą obrażać niektóre grupy społeczne.

Akcja zatrzymajgender.pl nie spodobała się Google. Gigant zablokował kampanię reklamową

PCh24.pl

Sprawa dotyczy akcji zatrzymajgender.pl i emisji jej promocji w systemie płatnej promocji i reklamy Google-ads. Reklama akcji była  wyświetlana na prawicowych i katolickich portalach. Skierowana była do osób które wyznają katolickie wartości i wyrażą swój sprzeciw wobec konwencji stambulskiej i domagają się jej wypowiedzenia przez Polskę. Listy podpisane na stronie akcji trafiają do premiera Mateusza Morawieckiego oraz Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS.

Jak poinformowali nas organizatorzy akcji, materiały promujące zatrzymajgender.pl zostały zatwierdzone przez system standardowo – po 5- 20 min od zaimportowania. Kampania była emitowana na portalach przez 10 dni. Opłata była pobierana za klikniecie w reklamę przez użytkownika danego serwisu.

Google uznał jednak, że promowane treści są… niezgodne z ich polityką i szerzy nietolerancję oraz dyskryminację wobec konkretnych grup. Kampania Stowarzyszenia im. Księdza Piotra Skargi została zablokowana 6 sierpnia, na trzy dni przed planowanym jej zakończeniem.

Akcję zatrzymajgender.pl poparło już ponad 52 tys. osób.

Podpisz apel – zatrzymaj gedner – kliknij TUTAJ

MA

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115961 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]