Znowelizowane prawo w Austrii: “Potomkowie ocalałych z Holokaustu” będą mogli uzyskać obywatelstwo

Aktualizacja: 2020-08-5 9:26 pm

Według znowelizowanego prawa, z dniem 1 września 2020 roku Austria umożliwi “potomkom ocalałych z Holokaustu” uzyskanie austriackiego obywatelstwa – poinformowała ambasada tego kraju w Izraelu.

Przed ratyfikacją nowelizacji austriackiej ustawy o obywatelstwie, jedynie osoby, które przeżyły tzw. Holokaust były uprawnione do otrzymania obywatelstwa, i to tylko wtedy gdy opuściły Austrię z powodu prześladowań nazistowskich przed majem 1945 roku. W myśl nowego prawa obywatelstwo będzie mógł uzyskać jakikolwiek potomek tzw. ocalałych. Cały proces wydawania obywatelstwa będzie bezpłatny.

Izraelska agencja Ynet informuje, że dziesiątki tysięcy Żydów mieszkających w Izraelu kwalifikuje się do uzyskania austriackiego obywatelstwa.

Jak stwierdza strona internetowa rządu Austrii, poprawka „jest zgodna z trwającymi obecnie wysiłkami Austrii na rzecz pojednania ze wszystkimi, którzy ucierpieli pod totalitarnym reżimem nazistowskim w Austrii”. Austriacki kanclerz Sebastian Kurz w ciągu ostatnich kilku lat nawiązał bardzo bliskie stosunki z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Pomimo, że obywatele Austrii tracą obywatelstwo austriackie, gdy starają się o obywatelstwo w innym kraju, to nowelizacja wskazuje na wprowadzenie wyjątku dla Żydów.

 

Obok nacisków na rządy, międzynarodowe instytucje i korporacje, “Przemysł Holokaustu” wymuszający najczęściej bezprawnie i bezzasadnie tzw. zwrot majątku i tzw. restytucję mienia, tworzy przyczółki powrotu Żydów do Europy, co wiąże się z niestabilną sytuacją na Bliskim Wschodzie i niepewnym losem państwa “Izrael” położonego na ziemiach palestyńskich, Pomimo, że państwo polskie od wielu lat wydaje rocznie tysiące paszportów obywatelom Izraela – a dokładna liczba jest nieznana i ukrywana – to należy mieć nadzieję, że do skandalicznej nowelizacji prawa podobnej jak w Austrii, nie dojdzie w Polsce. 

 

Strona żydowska w sposób bardzo rozciągliwy i niemal dowolny interpretuje pojęcie “ocalały z Holokaustu”. Oznacza ono bowiem każdą osobę żydowskiego pochodzenia, która miała jakąkolwiek styczność z reżimem hitlerowskim od roku 1932 do 1945, a więc “ocalałymi” są również np. współpracujący z Hitlerem syjonistyczni przywódcy żydowscy, kryminaliści – jakich w każdej społeczności nie brakuje – zwykli geszefciarze, jak i Żydzi, którzy jedynie tymczasowo przebywali na terenie hitlerowskich Niemiec czy na ziemiach przez nią administrowanych. Aby maksymalnie poszerzyć tę kategorię, a w ślad za tym wykorzystać ją do dodatkowych korzyści, strona żydowska posunęła się do absurdalnej granicy roku 1932.

Syjonistyczny ruch roszczeniowy wykorzystuje każdą okazję, każdy pretekst, lukę prawną oraz pośrednie i bezpośrednie naciski na państwa i organizacje, celem uzyskania kolejnych “odszkodowań” oraz – jak widać na najnowszym przykładzie Austrii – zmianę przepisów. Absurdalne dodanie do “ocalałych z Holokaustu” również i ich potomków stwarza ogromną liczbę niesłusznie uprzywilejowanych.

Osobnym zagadnieniem jest brak badań nad możliwością weryfikacji i ustalenia prawdziwej liczby ofiar żydowskich podczas II Wojny Światowej. Każda osoba próbująca w sposób rzetelny, naukowy i pozbawiony naleciałości ideologicznych ustalić np. liczbę ofiar w poszczególnych niemieckich obozach koncentracyjnych – oraz inne aspekty, jak np. metody dokonywania mordów – są szykanowane, poddawane publicznej napaści, oskarżane o “antysemityzm”, a często skazywane na długoletnie wyroki pozbawienia wolności. Historycy i naukowcy nie zajmują się również badaniami statystyki historycznej, która pozwala ustalić na podstawie znanych dzisiaj liczb żyjących tzw. ocalałych – których po 75 latach od końca wojny jedynie w samym Izraelu ma mieszkać jeszcze 192 tysiące , a jedynie w zeszłym roku tylko w Izraelu zmarło niemal 15 tysięcy – obliczyć wyjściową liczbę żydowskich pracowników przymusowych oraz “ocalałych z Holokaustu”. Wyniki mogą okazać się zaskakujące, z pewnością kwalifikujące się do współczesnego pojęcia “antysemityzmu”, gdyż wskazywałyby na sloganową i pustą liczbę “6 milionów”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie JTA (August 4, 2020)
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115935 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]