Prof. Finkelstein ostro o ustawie 447: ,,Ręce precz od Polski! Chcecie pieniędzy? Znajdźcie pracę! ”

Aktualizacja: 2020-08-4 1:53 pm

Po sprawozdaniu amerykańskiego kongresu powrócił temat bezspadkowych roszczeń żydowskich. Sprawozdanie odwołuje się do Deklaracji Terezińskiej, której jednak Polska nie podpisywała, jak się okazuje. Niemniej niektóre media, w tym izraelskie, podnoszą ponownie temat i straszą Polskę.

Do sprawy odniósł się także w ostrych słowach prof. Norman Finkelstein, który powiedział:

– Ręce precz od Polski. Jeśli chodzi o moją rodzinę, to własność prywatna należy do mojego ojca i do rodziny mojej matki. Mój ojciec nie mówił o tym, ale wiem, że mieliśmy mały tartak niedaleko Warszawy, ojciec mojej matki był właścicielem sklepu z tytoniem, tak więc mogę powiedzieć, że była tam nieruchomość. Jednak nigdy, nigdy w najbardziej szalonej wyobraźni, nie pojawiła się w głowach moich dwóch braci i mnie, że chcielibyśmy jakichkolwiek kompensat z tytułu własności naszych rodziców!

Stwierdził też:

– Moja odpowiedź jest bardzo prosta – Ręce precz od Polski! Chcecie pieniędzy? Znajdźcie pracę, pracujcie i zostawcie Polaków w spokoju! 

Oraz:

– Chciałbym zobaczyć gdzie są ci wszyscy spadkobiercy, chciałbym zobaczyć ilu ludzi oni zapytali i z iloma skonsultowali tę sprawę!

Zapytał także:

W czyim imieniu zabieracie głos? Pokażcie mi w czyim imieniu występujecie?

mp/yt/wrealu24

Za: Fronda.pl (04.08.20)

 


 

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115918 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]