Dowódca czołgu Rudy 102 pragnie tego o co walczył: komunistycznej Polski

Aktualizacja: 2020-08-3 5:31 pm

Janusz Gajos mówi o tym, co go “uwiera”. “Mały człowiek podzielił nasz kraj. Tak powstawało to, co nazwano hitleryzmem”

– Myślę, że wszystkich ludzi, którzy chcieli zmiany, uwiera to samo. Oczekiwaliśmy i chcieliśmy zmiany, która nie nastąpiła. I nie wiemy, dlaczego tak się skończyło. Czy w sposób, jaki zasługujemy, czy może zadziałały jakieś siły, które nam to uniemożliwiły – powiedział  Janusz Gajos podczas organizowanego przez Jerzego Owsiaka i WOŚP festiwalu Pol’and’Rock. Zdaniem aktora, to Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za podziały w Polsce.

Gajos odnosił się m. in. do wyniku wyborów prezydenckich, w których zwyciężył Andrzej Duda:

– Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. Znamy takie przykłady z historii. W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo ten cię okrada. To straszne, ale działa. Logika, od której włos się jeży na głowie – mówił aktor.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.

Za: stefczyk.info (2020.08.03) -- [Org. tytuł: « Janusz Gajos mówi o tym, co go “uwiera”. “Mały człowiek podzielił nasz kraj. Tak powstawało to, co nazwano hitleryzmem”»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115875 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]