Dowódca czołgu Rudy 102 pragnie tego o co walczył: komunistycznej Polski

Janusz Gajos mówi o tym, co go „uwiera”. „Mały człowiek podzielił nasz kraj. Tak powstawało to, co nazwano hitleryzmem”

– Myślę, że wszystkich ludzi, którzy chcieli zmiany, uwiera to samo. Oczekiwaliśmy i chcieliśmy zmiany, która nie nastąpiła. I nie wiemy, dlaczego tak się skończyło. Czy w sposób, jaki zasługujemy, czy może zadziałały jakieś siły, które nam to uniemożliwiły – powiedział  Janusz Gajos podczas organizowanego przez Jerzego Owsiaka i WOŚP festiwalu Pol’and’Rock. Zdaniem aktora, to Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za podziały w Polsce.

Gajos odnosił się m. in. do wyniku wyborów prezydenckich, w których zwyciężył Andrzej Duda:

– Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. Znamy takie przykłady z historii. W ten sposób powstawały najgorsze sprawy na świecie. Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo ten cię okrada. To straszne, ale działa. Logika, od której włos się jeży na głowie – mówił aktor.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red.

Za: stefczyk.info (2020.08.03) | https://www.stefczyk.info/2020/08/03/janusz-gajos-mowi-o-tym-co-go-uwiera-maly-czlowiek-podzielil-nasz-kraj-tak-powstawalo-to-co-nazwano-hitleryzmem/ | Janusz Gajos mówi o tym, co go “uwiera”. “Mały człowiek podzielił nasz kraj. Tak powstawało to, co nazwano hitleryzmem”

Skip to content