Aktualizacja strony została wstrzymana

Dyrektor CDC: Tak, szpitale mają „mocne finansowe zachęty” aby zwiększać liczbę ofiar koronawirusa

Podczas przesłuchania kongresowego, dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (Center for Disease Control and Prevention – CDC), dr Robert Redfield przyznał, że szpitale mają „mocne finansowe zachęty” aby podwyższać liczbę ofiar koronawirusa.

Podczas przesłuchania w dniu 31 lipca br., na pytanie Republikańskiego kongresmena Blaine Luetkemeyer, czy szpitale mają „mocne finansowe zachęty” (ang. „perverse monetary incentive”) aby zawyżać liczbę ofiar koronawirusa, dr Redfield odpowiedział: „Wydaje mi się, że to jest prawda i obserwujemy to zjawisko również przy innego rodzaju chorobach, szczególnie w czasie epidemii HIV, np, gdy ktoś miał zawał serca a jednocześnie wykryto u niego wirusa HIV, to szpital preferował wpisanie do aktu zgonu HIV, bowiem to wiąże się z większym zwrotem kosztów. Zatem myślę, że jest to zgodne z prawdą. … Zatem myślę, że chociaż występuje to rzadziej w przypadku certyfikatów zgonu [koronawirusa], ale nie mogę powiedzieć, że nie występuje w niektórych przypadkach. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o zwrot kosztów szpitalom … na pewno szpitale mogą tutaj odpowiednio to interpretować.”

Osoby odpowiedzialne za wprowadzenie w błąd opinii publicznej i polityków ujawniają pewne zatrważające fakty, ale dzieje się to pod naciskiem niektórych polityków, którzy zaczynają sięgać po inne niż mainstreamowe lektury na temat tzw. pandemii koronawirusa, i którzy mając wątpliwości zadają im trudne pytania.

Kongresmen Luetkemeyer zwrócił się do szefa CDC z tym pytaniem po tym, jak dowiedział się od Bretta Giroir z amerykańskiego Departamentu Zdrowia (U.S. Health and Human Services – HHS) – czterogwiazdkowego admirała i jednocześnie lekarza – że szpitale są zainteresowane finansowo i otrzymują wyższe rekompensaty z tytułu ofiar koronawirusa.

Prezydent Trump wydał niedawno polecenie aby wszystkie szpitale i placówki medyczne w Stanach Zjednoczonych zaprzestały przesyłania danych do CDC i w trybie natychmiastowym zaczęły kierować dane dotyczące koronawirusa, bezpośrednio do Departametu Zdrowia.

Opracowanie: www.bibula.com (2020-07-31) na podstawie „Hybrid Hearing on „The Urgent Need for a National Plan to Contain the Coronavirus. Dr. Robert R. Redfield TESTIMONY

 


 

Skip to content