Dyrektor CDC: Tak, szpitale mają “mocne finansowe zachęty” aby zwiększać liczbę ofiar koronawirusa

Aktualizacja: 2020-07-31 7:48 pm

Podczas przesłuchania kongresowego, dyrektor Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (Center for Disease Control and Prevention – CDC), dr Robert Redfield przyznał, że szpitale mają “mocne finansowe zachęty” aby podwyższać liczbę ofiar koronawirusa.

Podczas przesłuchania w dniu 31 lipca br., na pytanie Republikańskiego kongresmena Blaine Luetkemeyer, czy szpitale mają “mocne finansowe zachęty” (ang. “perverse monetary incentive”) aby zawyżać liczbę ofiar koronawirusa, dr Redfield odpowiedział: “Wydaje mi się, że to jest prawda i obserwujemy to zjawisko również przy innego rodzaju chorobach, szczególnie w czasie epidemii HIV, np, gdy ktoś miał zawał serca a jednocześnie wykryto u niego wirusa HIV, to szpital preferował wpisanie do aktu zgonu HIV, bowiem to wiąże się z większym zwrotem kosztów. Zatem myślę, że jest to zgodne z prawdą. … Zatem myślę, że chociaż występuje to rzadziej w przypadku certyfikatów zgonu [koronawirusa], ale nie mogę powiedzieć, że nie występuje w niektórych przypadkach. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o zwrot kosztów szpitalom … na pewno szpitale mogą tutaj odpowiednio to interpretować.”

Osoby odpowiedzialne za wprowadzenie w błąd opinii publicznej i polityków ujawniają pewne zatrważające fakty, ale dzieje się to pod naciskiem niektórych polityków, którzy zaczynają sięgać po inne niż mainstreamowe lektury na temat tzw. pandemii koronawirusa, i którzy mając wątpliwości zadają im trudne pytania.

Kongresmen Luetkemeyer zwrócił się do szefa CDC z tym pytaniem po tym, jak dowiedział się od Bretta Giroir z amerykańskiego Departamentu Zdrowia (U.S. Health and Human Services – HHS) – czterogwiazdkowego admirała i jednocześnie lekarza – że szpitale są zainteresowane finansowo i otrzymują wyższe rekompensaty z tytułu ofiar koronawirusa.

Prezydent Trump wydał niedawno polecenie aby wszystkie szpitale i placówki medyczne w Stanach Zjednoczonych zaprzestały przesyłania danych do CDC i w trybie natychmiastowym zaczęły kierować dane dotyczące koronawirusa, bezpośrednio do Departametu Zdrowia.

Opracowanie: www.bibula.com (2020-07-31) na podstawie “Hybrid Hearing on “The Urgent Need for a National Plan to Contain the Coronavirus. Dr. Robert R. Redfield TESTIMONY

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115805 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]