CNN stosuje język “neutralny płciowy”: nie tylko kobiety mają szyjkę macicy…

Aktualizacja: 2020-07-31 5:13 pm

Ultra-lewicowa stacja telewizyjna CNN umieściła na swojej stronie internetowej artykuł o nowych rekomendacjach Amerykańskiego Towarzystwa do walki z chorobami nowotworowymi (American Cancer Society), które postuluje podniesienie wieku dokonania pierwszych cytologicznych badań profilaktycznych szyjki macicy, z obecnych 21 lat na 25 lat.

Artykuł opisuje szczegóły nowych rekomendacji, czynników ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy, możliwości zakażenia wirusem brodawczaka HPV, itp, jednak w tekście najbardziej rzuca się w oczy to, że ani razu nie użyto w nim słowa “kobieta”, w żadnej formie czy odmianie. Zgodnie z nowymi politpoprawnymi wytycznymi wielu serwisów informacyjnych, stacji telewizyjnych czy radiowych (np. AP, Reuters, BBC, CNN), wprowadzono i używa się tzw. “język neutralny płciowo”, czyli nowomowę neo-marksistowską, mającą na celu wyeliminowanie “stronniczości” wobec płci czy tzw. płci społecznej. Do nowych tzw. standardów zmuszono dziennikarzy, redaktorów i edytorów, którzy zresztą potulnie i z werwą przystosowują się do nowej cenzury genderowej.

Artykuł w serwisie CNN zaczyna się słowami: “Individuals with a cervix…“, w sposób absurdalny sugerując, że oprócz kobiet są jeszcze jakieś inne osobniki mające szyjkę macicy.

Kliknij aby powiększyć

Photo Source (screenshot): CNN

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie CNN (July 30, 2020)
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115788 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]