Aktualizacja strony została wstrzymana

300 mln dawek szczepionki na Covid-19 ma trafić do Europy

Komisja Europejska porozumiała się z firmą Sanofi w sprawie zakupu dla krajów UE 300 mln dawek przyszłej szczepionki przeciwko Covid-19. Poinformowała też, że kontynuuje intensywne rozmowy z innymi producentami szczepionek.

„Komisja Europejska robi wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić Europejczykom szybki dostęp do szczepionki, która jest bezpieczna i chroni ich przed koronawirusem. Dzisiejszy krok z firmą Sanofi jest pierwszym ważnym kamieniem węgielnym znacznie szerszej europejskiej strategii szczepień. Wkrótce pojawi się ich więcej. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma innymi firmami” – oświadczyła w piątek przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Źródło: PAP

Za: stefczyk.info (2020.07.31)

 


 

Polska negocjowała umowę ws. szczepionek na COVID-19

Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził, że Polska jest zainteresowana zakupem szczepionki na COVID-19 w ramach zamówień unijnych. Poinformował, że Polska była w gronie siedmiu państw, które negocjowały wstępną umowę w tej sprawie z firmą Sanofi.

Komisja Europejska porozumiała się z firmą Sanofi w sprawie zakupu dla krajów UE 300 mln dawek przyszłej szczepionki przeciwko COVID-19. Poinformowała też, że kontynuuje intensywne rozmowy z innymi producentami szczepionek.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

JG, PAP

Za: Nasz Dziennik (31 lipca 2020)

 


 

Skip to content