Kilka słów prognozy na najbliższą przyszłość

Aktualizacja: 2020-07-31 12:01 pm

Przywódca Zachodu, Stany Zjednoczone Ameryki, już od dłuższego czasu znajdują się w stanie degrengolady. Wielu obserwatorów stara się porównywać ich obecną kondycję do upadku ZSRR.

Osobiście uważam za bardziej adekwatną paralelę do rosyjskiej rewolucji 1917 roku.

„Przypadkowy” wybór Trumpa na prezydenta, skutkował jeszcze większą bezsilnością Białego Domu, pozbawionego, w osobie nowego prezydenta, poparcia jakiegokolwiek z odłamów deep state. Podobnie jak Kiereński w 1917 roku, Trump pozostaje osamotniony w rozgrywkach wszelkich partii i koterii upadającego Imperium. Na podobieństwo republikańskiej Rosji, USA, nie są już sposobne do jakichkolwiek akcji kinetycznych, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i wewnętrznej. Stanu tego nie mogła odmienić kwiecista retoryka Kiereńskiego, tak jak teraz prymitywna gadanina Trumpa. Chińczycy już dziś otwarcie szydzą ze Stanów, jako bezsilnego psa, zdolnego jedynie do ujadania.

Postępującemu paraliżowi władzy centralnej, zajętej wewnętrznymi walkami i politykierstwem, towarzyszy lawinowo narastający rozkład administracji stanowej i lokalnej.

Tak jak w Rosji, podjudzanej do walki klasowej, w USA sztucznie roznieca się waśnie na polu rasowym i moralno-ideologicznym (http://endoftheamericandream.com/archives/americas-major-cities-are-being-turned-into-war-zones-and-it-is-not-going-to-end-in-november). Katastrofa gospodarcza Rosji, wywołana czterema latami wyniszczającej wojny światowej, może być porównana do totalnego załamania się paranoicznej „gospodarki” USA opartej na nieograniczonym generowaniu pustej elektronicznej (nawet nie papierowej) waluty (https://eu.usatoday.com/story/money/2020/07/29/almost-half-of-all-jobs-lost-during-coronavirus-may-be-gone-permanently/112446072/). Najnowszym symptomem, nadciagającego załamania się systemu, jest gwałtowny wzrost notowań złota i srebra, które to od dekad były sztucznie zaniżane (https://schiffgold.com/commentaries/golds-record-price-is-all-about-currency-debasement/).

Teraz na podobieństwo republikańskiej Rosji, zepchniętej w otchłań piekielną przez bolszewicki pucz, zwany „wielką socjalistyczną rewolucją październikową”, podobnych rozmiarów katastrofa nastąpi w USA; zapewne w okresie listopadowych wyborów prezydenckich. Bez względu na ich wynik, spowodują one walki wewnętrzne skłóconego społeczeństwa, skatalizowane na dodatek narastającą katastrofą gospodarczą.

W związku z tym, globalistyczne elity, zdające sobie sprawę z obecnego stanu rzeczy, zdecydowały się na próbę utrzymania władzy w świecie, przy pomocy mistyfikacji „pandemii koronawirusa”

. Przy czym nie ma najmniejszego znaczenia w jakim stopniu ten wirus grypowy jest (lub był) groźny. Istotny jest jedynie fakt, że używając go jako pretekstu, narzucono Ludzkości restrykcje niespotykane w całej Jej dotychczasowej historii, całkowicie nieadekwatne do ewentualnego zagrożenia epidemiologicznego.

Katastrofalne efekty „walki z pandemią” są widoczne na każdym kroku, podczas gdy efektów działania wirusa nie da się zaobserwować nawet przez szkło powiększające. Niestety bezmyślna większość populacji nie potrafi odróżnić tragicznych efektów „dławienia epidemiologicznego” od niewidocznych rezultatów samej „pandemii”.

Wraz z ostatecznym załamaniem się USA, jako globalnego hegemona, oligarchia finansowa, odrzuci zapewne to upadające Imperium, jak zużyte narzędzie i zacznie sterować sprawami świata za pomocą komunistycznych Chin. Oznaczać to będzie dla nas nie tylko nowego pryncypała, ale i gwałtowne zaostrzenie terroru „sanitarnego”, na chiński obraz i podobieństwo.

Społeczeństwo III RP jest już od dawna przyzwyczajone do roli pachołka zagranicznych mocarstw. Strawienie policyjnego terroru na chińską modłę może okazać się jednak znacznie trudniejsze.

Ignacy Nowopolski

Tags: , , , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115773 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]