USA: ateistyczne akcje wywołują protesty wierzących

Ogromny bilbord ze stylizowanym gotyckim napisem „Wyobraź sobie, że nie ma religii”, który pojawił się przy Autostradzie Międzystanowej nr 20 w pobliżu Pell City, w amerykańskim stanie Alabama, wywołuje protesty mieszkańców regionu.

Cytat z piosenki Johna Lennona „Imagine”, umieszczony na tle witrażowej ornamentyki, to inicjatywa miejscowej filii ateistycznej organizacji „Freedom From Religion Foundation” (Fundacja Wolność od Religii). Promujące ateizm bilbordy pojawiły się na terenie kilku stanów USA.

Organizacja chciała umieścić napis w pobliżu międzynarodowego lotniska stanowego Birmingham-Shuttlesworth, jednak nie zgodziła się na to prywatna firma Lamar Advertising, do której należy miejsce przeznaczone na reklamę zewnętrzną.

Prezes firmy, Tom Traylor, podkreślił, że firma nie chce się identyfikować z napisem i osobiście uważa, iż hasło obraża chrześcijan, zamieszkujących w większości ten rejon USA.

Pat Cleveland z ateistycznej organizacji poinformowała, że otrzymała już około 50 telefonów od ludzi, którzy domagają się zdjęcia bilbordu.

Rozpoczęto także społeczną akcję mająca na celu usunięcie kontrowersyjnej reklamy.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,3873,2,0,1,I,informacje.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content