Wątpliwa skuteczność, nieumiejętne używanie. Holandia rezygnuje z obowiązku noszenia maseczek

Aktualizacja: 2020-07-30 2:37 pm

Holenderski rząd zdecydował, że wycofuje się z zalecania obywatelom noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Uznano bowiem, że nie ma dowodów na ich skuteczność, a nieumiejętne używanie maseczek tylko zwiększa zagrożenie zarażenia koronawirusem.

Władze Holandii uznały, że z medycznego punktu widzenia nie ma udowodnionej skuteczności noszenia maseczek i zapowiedziały, że zamiast zalecać ich noszenie w przestrzeni publicznej, obywatele będą musieli przestrzegać zasad zachowania dystansu społecznego.

Holenderscy eksperci nie są przekonani co do skuteczności maseczek w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i są zdania, że nieprawidłowe noszenie masek, idące w parze ze słabym przestrzeganiem zasad dystansu społecznego, może tylko zwiększyć ryzyko przenoszenia koronawirusa.

Decyzja zapadła mimo odnotowania sporego wzrostu liczby nowych przypadków koronawirusa w Holandii.

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115722 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]