Szokująca decyzja IPN! Żydowskie prawo religijne przyczyną zablokowania ekshumacji polskich żołnierzy z 1920 roku

W 2019 roku Stowarzyszenie Wizna 1939 złożyło w Instytucie Pamięci Narodowej wniosek o zgodę na ekshumację szczątków polskich żołnierzy poległych w czasie wojny z bolszewikami w 1920 roku. Członkowie stowarzyszenia odnaleźli ich zarośnięte groby dzięki współpracy z mieszkańcami miejscowości Guty-Bujno (gm. Ostrów Mazowiecka) i chcieli godnie pochować żołnierzy w oznakowanej zbiorowej mogile. Na pozwolenie czekali rok, aż w końcu wystosowali apel do prezydenta Andrzeja Dudy. Odpowiedzi na apel nie było.

10 lipca 2020 IPN ostatecznie odmówił zgody na ekshumację, a swoją decyzję tłumaczy tym, że na innych działkach w tej miejscowości znajdują się mogiły z II wojny światowej, w których pochowano zamordowanych Żydów. „W przypadku ludności żydowskiej ekshumacja jest niedozwolona z przyczyn religijnych” – czytamy w piśmie IPN skierowanym do stowarzyszenia.

IPN stwierdza też, że „wnioskodawca w żaden sposób nie odnosi się do kwestii narodowości i wyznania rzekomo pochowanych osób i pomija ich ewentualne konsekwencje, ignorując fakt wielonarodowościowego pochodzenia ludności zamieszkującej rejon Wizny przed II wojną światową”.

Reasumując: IPN odmawia wydania zgody na ekshumację i godny pochówek polskich żołnierzy poległych w 1920 roku powołując się na żydowskie prawo rzekomo zakazujące ekshumacji i na to, że w tej samej miejscowości, ale w innym miejscu, znajduje się mogiła, w której leżą Żydzi zamordowani podczas II wojny światowej. Co więcej, IPN blokuje ekshumację, ponieważ stowarzyszenie „nie odniosło się do narodowości i wyznania pochowanych osób”, przy czym wskazuje na wielokulturowość przedwojennych mieszkańców „rejonu Wizny”, chociaż miejscowość Guty-Bujno leży ok. 70 kilometrów od Wizny, a wniosek o ekshumację dotyczy polskich żołnierzy, a nie mieszkańców „rejonu Wizny”.

W piśmie IPN zarzucono też Stowarzyszeniu Wizna 1939, że nie uprawdopodobniło, iż „posiada środki i kwalifikacje pozwalające na prawidłowe, zgodne z aktualna wiedzą i zachowaniem profesjonalnych standardów przeprowadzenie prac ekshumacyjnych”. Zwracam uwagę, że zarzuty braku profesjonalizmu wysuwała wobec stowarzyszenia tajemnicza Żydowska Komisja Śledcza w związku z odkryciami w Wiźnie dowodzącymi, że mordu na tamtejszych Żydach dokonali Niemcy, a nie Polacy. Zwracam też uwagę, że stowarzyszenie działa od 10 lat i działa w sposób profesjonalny. Zasługą Stowarzyszenia Wizna 1939 jest m.in. odnalezienie faktycznego miejsca pochowka kpt. Władysława Raginisa, identyfikacja jego szczątków i godny pochówek dowódcy „polskich Termopili”.

To jest obłęd! W Polsce nie można ekshumować i godnie pochować polskich bohaterów, ponieważ prawo żydowskie rzekomo zabrania ekshumacji! A co ma prawo żydowskie do leżących w bezimiennych mogiłach Polaków? Polscy żołnierze bronili Ojczyzny przed sowiecką zarazą w 1920 roku, gdy Żydzi witali bolszewików bramami triumfalnymi i przyłączali się do nich działając na szkodę państwa polskiego. Jak można zabronić ekshumacji i godnego pochówku Polaków powołując się na prawo żydowskie? Gdybym nie zobaczyła tego pisma na własne oczy, nie uwierzyłabym, że coś takiego jest możliwe. Gdzie my żyjemy?! W Polsce, czy w państwie żydowskim?!

Stowarzyszenie zapowiedziało złożenie odwołania od decyzji IPN. O sprawie będziemy informować na naszym portalu.

Katarzyna Treter-Sierpińska

Źródło informacji: Stowarzyszenie Wizna 1939

Za: wprawo.pl (Lip 27, 2020)

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content