Dramat LGBT w USA. Tęczowa flaga zakazana w amerykańskim wojsku

Aktualizacja: 2020-07-23 8:45 pm

Tęczowa flaga LGBT została zakazana w amerykańskim wojsku. To „ofiara” działań sekretarza obrony.

Sekretarz obrony USA Mark Esper ustalił, które flagi może wywieszać amerykańskie wojsko. Działania podjęte przez Espera to reakcja na burze wokół flag Konfederacji, które są częścią historii, ale dziś uznawana jest przez szaleńców z lewicy za „rasizm”.

Aby zakończyć spory, o to które flagi może wywiesić sobie żołnierz US Army, Esper stworzył zamkniętą listę. Natomiast każda flaga, która nie znajduje się na niej, jest zakazana.
Reklama

W wynik „flagowych” porządków żołnierzom nie wolno już wywieszać flagi Skonfederowanych Stanów Ameryki… ale również flagi LGBT. Tęczowa flaga, mimo mocnego lobby, nie trafiła na zamkniętą listę.

Decyzja ta wywołała wściekłość wśród aktywistów LGBT. Na celowniku znalazł się sam sekretarz Esper, któremu wypomina się, iż jest Republikaninem.

Na krótkiej liście dozwolonych flag znalazły się: flaga państwowa USA, flagi poszczególnych stanów i terytoriów, państw sojuszniczych, oraz amerykańskie sztandary wojskowe.

Flagi LGBT muszą zniknąć z wszystkich miejsc pracy, miejsc publicznych, oraz wspólnych. Źołnierze-geje będą mogli wywieszać flagi LGBT jedynie w indywidualnych pomieszczeniach, w których zamieszkują.

Oznacza to, że geje będą mogli powiesić swoją flagę tylko np. nad swoim łóżkiem w koszarach. Sprawa jest o tyle drażliwa, że lipiec został przez Pentagon ogłoszony „miesiącem dumy społeczności LGBT” w amerykańskim wojsku.

Źródło: washingtonblade.com

Za: Najwyższy Czas! (23 lipca 2020) -- [Org. tytuł: « Dramat LGBT w USA. Tęczowa flaga zakazana»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115630 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]