Hrabstwo na Florydzie wprowadziło obowiązek noszenia maseczek… w swoich własnych domach

Aktualizacja: 2020-07-21 4:33 pm

W nakręcaniu paniki związanej z tzw. pandemią koronowirusa, władze hrabstwa Broward w południowym rejonie stanu Floryda przebiły innych hucpiarzy, wprowadzając w trybie nadzwyczajnym restrykcje nakazujące noszenie maseczek również na terenie prywatnych posiadłości i we własnych domach.

Władze Broward County rozporządzeniem Emergency Order 20-22, wprowadziło m.in. godzinę policyjną o godzinie 23:00, limit zgromadzeń na terenach prywatnych, w tym we własnych domach, do 10 osób, oraz obowiązek “zakrywania twarzy” [dokł. ust i nosa] – również na prywatnym terenie, w tym w domostwach.

Najbardziej absurdalny i niezupełnie klarowny paragraf nowego zarządzenia brzmi: “Każda osoba przebywająca na jakimkolwiek prywatnym terenie, czy to w wolnostojącym,  czy w wielorodzinnym domu, i bez znaczenia czy jest właścicielem posiadłości, czy też ją wynajmuje, musi wymagać aby każda osoba przebywająca na tym terenie, włączając w to gości, zachowywała wszystkie przepisy Boward County Emergency Order, włączając w to obowiązek zakrywania twarzy [ang. face covering] “.

Hrabstwo Broward zamieszkuje około 2 miliony osób. Według danych – najczęściej naciąganych – zanotowano na tym terenie 36 913 przypadków koronawirusa oraz przypisano koronawirusowi 477 zgonów. Stanowi to zaledwie 0.02% całej populacji, licząc od początku ogłoszonej pandemii. Pomimo tych minimalnych liczb, które są około 50 razy mniejsze niż oficjalnie podawana śmiertelność od sezonowej grypy, i minimalnego niebezpieczeństwa, władze wielu regionów nakładają restrykcje, najczęściej dla celów politycznych i bez jakichkolwiek podstaw medycznych.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Lifesitenews.com (Jul 21, 2020)
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115567 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]