Aktualizacja strony została wstrzymana

Hrabstwo na Florydzie wprowadziło obowiązek noszenia maseczek… w swoich własnych domach

W nakręcaniu paniki związanej z tzw. pandemią koronowirusa, władze hrabstwa Broward w południowym rejonie stanu Floryda przebiły innych hucpiarzy, wprowadzając w trybie nadzwyczajnym restrykcje nakazujące noszenie maseczek również na terenie prywatnych posiadłości i we własnych domach.

Władze Broward County rozporządzeniem Emergency Order 20-22, wprowadziło m.in. godzinę policyjną o godzinie 23:00, limit zgromadzeń na terenach prywatnych, w tym we własnych domach, do 10 osób, oraz obowiązek „zakrywania twarzy” [dokł. ust i nosa] – również na prywatnym terenie, w tym w domostwach.

Najbardziej absurdalny i niezupełnie klarowny paragraf nowego zarządzenia brzmi: „Każda osoba przebywająca na jakimkolwiek prywatnym terenie, czy to w wolnostojącym,  czy w wielorodzinnym domu, i bez znaczenia czy jest właścicielem posiadłości, czy też ją wynajmuje, musi wymagać aby każda osoba przebywająca na tym terenie, włączając w to gości, zachowywała wszystkie przepisy Boward County Emergency Order, włączając w to obowiązek zakrywania twarzy [ang. face covering] „.

Hrabstwo Broward zamieszkuje około 2 miliony osób. Według danych – najczęściej naciąganych – zanotowano na tym terenie 36 913 przypadków koronawirusa oraz przypisano koronawirusowi 477 zgonów. Stanowi to zaledwie 0.02% całej populacji, licząc od początku ogłoszonej pandemii. Pomimo tych minimalnych liczb, które są około 50 razy mniejsze niż oficjalnie podawana śmiertelność od sezonowej grypy, i minimalnego niebezpieczeństwa, władze wielu regionów nakładają restrykcje, najczęściej dla celów politycznych i bez jakichkolwiek podstaw medycznych.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Lifesitenews.com (Jul 21, 2020) | https://www.lifesitenews.com/news/florida-county-orders-residents-to-adhere-to-facial-covering-requirements-at-home

Skip to content