London Times cenzuruje krytyczne głosy na temat “świńskiej grypy”. Rząd przygotowuje się do masowych szczepień

Aktualizacja: 2009-07-16 8:32 pm

Amerykański program masowych szczepień w roku 1977 zabił więcej osób, niż szalejąca podobno obecnie na świecie pandemia “świńskiej grypy”. Mimo to rząd Wielkiej Brytanii zamierza w ciągu dosłownie kilku dni wydać zarządzenie o przymusowych szczepieniach ludności przeciwko tej chorobie – o czym w niedzielę poinformała swych czytelników gazeta “London Times” .

Na witrynie internetowej “London Times” ukazało się wiele wpisów, których autorzy ostro protestowali przeciwko planom rządu – zwłaszcza, że niezwykły pośpiech, z jakim są przygotowywane (procedury bezpieczeństwa mają być odwalone w zaledwie pięć dni!) zwiększa jeszcze bardziej ryzyko śmierci lub ciężkich powikłań u osób zaszczepionych.

W pewnym momencie, jak stwierdzono, wśród pierwszych 50 komemntarzy do artykułu znajdowało się ponad 40 głosów sprzeciwu, a pozostałe zawierały jednynie pytania na temat szczepień. Nie było na dobrą sprawę ani jednego głosu wyrażającego poparcie dla akcji. Wielu internautów pisało wprost, że masowe szczepienia wcale nie mają na celu zapobieżenie chorobie, lecz wprost przeciwnie – zarażenie ludzi genetycznie zmanipulowanymi w laboratoriach wirusami. Czy jest to prawda, czy nie – należy powiedzieć, iż obecne rządy państw zachodnich całkowicie zasłużyły sobie na totalny brak zaufania ze strony obywateli, gdyż wielokrotnie przyłapano je na bezczelnych łgarstwach, oszustwach a nawet ordynarnych malwersacjach.

Jak zareagowała redakcja “London Times”? Jak w każdej dyktaturze: zarówno sam artykuł, jak i komentarze internautów po prostu zniknęły. Zostały wrzucone do orweliańskiej dziury pamięci. Oprogramowanie witryny zmieniono zaś tak, że aby dokonać wpisu, internauta musi się zarejestrować, podczas gdy przedtem mógł dodawać swe komentarze spontanicznie.

Fakt, że jedna z najważniejszych gazet brytyjskich dokonuje cenzury świadczy, iż rząd Zjednoczonego Królestwa ma poważne obawy co do tego, jak zachowają się miliony Brytyjczyków, gdy już wyjdzie ukaz o przymusowych szczepieniach.

Oczywiście dla nas, Polaków, znających specyfikę “Onetu”, “Wirtualnej Polski” czy “Gazety.pl”, cenzura nie jest niczym nowym. Stosuje się ją codziennie i bez najmniejszych hamulców. To, co w Wielkiej Brytanii wciąż jeszcze budzi oburzenie i zdziwienie, u nas jest czymś zupełnie normalnym. Każdy zresztą chętnie podda się szczepieniu, bo nikt nie wierzy w teorie spiskowe.

PS:  Lekarze twierdzą, iż owa grypa nie jest w niczym groźniejsza od zwykłej grypy, co dowodzi jedynie, iż owa grupa zawodowa nie posiada wystarczająco rozwiniętego instynktu społeczno-politycznego i nadaje się do reedukacji w obozach.

Gajowy Marucha

Za: Dziennik gajowego Maruchy -- [Org. tytuł: « Szczepcie się, ludziska!»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11550 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]