Aktualizacja strony została wstrzymana

Twitter po raz kolejny usunął materiał opublikowany przez Donalda Trumpa

W sobotę wieczorem Twitter zablokował na profilu Donalda Trumpa video, które było częścią kampanii wyborczej prezydenta USA. Według informacji podanych przez administrację Twittera, materiał został usunięty z powodu naruszenia praw autorskich.

Twitter zablokował w sobotę wieczorem materiał video znajdujący się na profilu prezydenta USA Donalda Trumpa. Film był częścią jego kampanii wyborczej – podaje agencja „Reuters”. Według informacji podanych przez administrację Twittera materiał został usunięty z powodu naruszenia praw autorskich.

W materiale video miał zostać wykorzystany utwór „In The End” zespołu Linkin Park.

Sprawę skomentował na Twitterze Jung Youth – muzyk, który odpowiada za wygląd okładki płyty, na której pojawił się utwór „In The End”. Artysta w wulgarny sposób skrytykował Donalda Trumpa za wykorzystanie piosenki Linkin Park.

„P*****l się Trump!!! (…) nie zgadzam się na takie wykorzystywania mojej muzyki” – napisał Youth.

Wcześniej prezydent USA wielokrotnie krytykował administrację Twittera, zarzucając jej przedstawicielom kierowanie się radykalnie lewicowymi poglądami.

Jak pisaliśmy, w maju bieżącego roku Twitter ukrył wpis prezydenta Donalda Trumpa, oskarżając go o łamanie zasad platformy przez „gloryfikowanie przemocy”. Wpis dotyczył zamieszek w Minneapolis. „Ci bandyci hańbią pamięć George’a Floyda i nie pozwolę na to. Właśnie rozmawiałem z gubernatorem Timem Walzem i powiedziałem mu, że wojsko jest cały czas z nim. Wszelkie trudności i przejmiemy kontrolę, ale gdy rozpocznie się grabież, rozpocznie się strzelanie. Dziękuję Ci!”  – napisał wówczas prezydent Stanów Zjednoczonych.

Informowaliśmy także, że z platformy usunięte zostały na przykład dwa twitty prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro, w których kwestionował on zasadność regulacji wprowadzonych dla powstrzymywania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

reuters.com / twitter.com / kresy.pl

Za: Kresy.pl (19 lipca 2020)

 


 

.