Aktualizacja strony została wstrzymana

Amerykańska telewizja: ,,Odrzucenie żydowskich roszczeń to antysemityzm Polaków”

NBC News określiła kampanię prezydenta Andrzeja Dudy jako antysemicką. Amerykańska stacja o antysemityzm, ale też o homofobię, oskarża również Kościół katolicki.

– „Prezydent Polski Andrzej Duda, konserwatysta, który prowadził kampanię z akcentami homofobicznymi i antysemickimi, ledwo wygrał wybory na drugą pięcioletnią kadencję w gorzko wywalczonych wyborach weekendowych, pokonując liberalnego burmistrza Warszawy…” – ocenia NBC News.

– „Nastąpiło to po gorzkiej kampanii zdominowanej przez kwestie kultury, w których rząd, media państwowe i wpływowy Kościół rzymskokatolicki zmobilizowały się, by poprzeć Dudę, społecznego konserwatystę, i starały się podsycić obawy wobec Żydów, osób LGBT i Niemców” – dodają amerykańscy dziennikarze.

Czy antysemityzmem jest zdaniem amerykańskiej stacji sprzeciw wobec niesprawiedliwych roszczeń żydowskich, a homofobią sprzeciw wobec seksualizacji dzieci w szkołach?

Sprawę komentują internauci:

kak/nbcnews.com, tysol.pl, Twitter

Za: Fronda.pl (14.07.20) | https://fronda.pl/a/odrzucenie-zydowskich-roszczen-to-antysemityzm-polakow,147289.html |,,Odrzucenie żydowskich roszczeń to antysemityzm Polaków''

Skip to content