Aktualizacja strony została wstrzymana

Miasto Seattle zorganizowało szkolenie dla białych pracowników mające na celu „cofnięcie ich białości”

Miasto Seattle zorganizowało oddzielne szkolenie dla białych pracowników mające na celu „cofnięcie ich białości” (ang. undoing their whiteness) i przekazało im, aby „nie przyjmowali niezasłużonych promocji”, żeby być lepszymi sprzymierzeńcami w walce o sprawiedliwość rasową. O sprawie poinformowało dailymail.co.uk.

Sesja szkoleniowa zatytułowana „Przerwanie zinternalizowanej dominacji rasowej i białości” (ang. Interrupting Internalized Racial Superiority and Whiteness) odbyła się 12 czerwca. Zorganizował ją Urząd Praw Obywatelskich.

W jednej z broszur rozdawanych na trwającej 2,5 godziny sesji napisano, że „rasizm nie jest naszą winą, ale jesteśmy za niego odpowiedzialni”. Według innej, biali pracownicy mają porzucić swoją przestrzeń „gwarantowanego bezpieczeństwa fizycznego”, aby „współdziałać” dla sprawiedliwości rasowej.

Christopher F. Rufo, dziennikarz City Journal i dyrektor Discovery Institute’s Center on Wealth and Poverty, uzsykał informacje nt. sesji w zeszłym tygodniu w ramach złożenia wniosku o dostęp do informacji publicznej, który został zatwierdzony w poniedziałek.

https://kresy.pl/wydarzenia/miasto-seattle-zorganizowalo-szkolenie-dla-bialych-pracownikow-majace-na-celu-cofniecie-ich-bialosci/

W e-mailu z zaproszeniem pracowników na wydarzenie biuro poprosiło „pracowników miasta, którzy określają się jako biali, aby wzięli udział w szkoleniu i zdobyli wiedzę, poświęcili czas na refleksję, rzucili sobie wyzwanie oraz zdobyli umiejętności i relacje, które pomogą nam pełniej pokazywać się jako sojusznicy i wspólnicy w dążeniu do sprawiedliwości rasowej”.

„Zbadamy nasz współudział w systemie białej supremacji – w jaki sposób go internalizujemy i wzmacniamy – i zaczniemy kultywować praktyki, które pozwolą nam niszczyć rasizm na różne sposoby, aby być odpowiedzialnym wobec ludzi rasy czarnej, rdzennej i ludzi koloru (BIPOC) w obrębie naszej społeczności ” – napisano w mailu.

Rufo poinformował, że nazwisko autora e-maila zostało zredagowane, ponieważ miasto Seattle „odmówiło podania nazwisk trenerów różnorodności, budżetu programu lub filmu z sesji”.

W wątku opublikowanym na swoim koncie na Twitterze Rufo przedstawił różne etapy sesji szkoleniowej.

Przede wszystkim trenerzy różnorodności poinformowali białych uczestników, że „obiektywizm”, „indywidualizm”, „intelektualizacja” i „komfort” to ślady „zinternalizowanego ucisku rasowego”.

Trenerzy różnorodności zachęcali również pracowników do rozwijania „społeczności z innymi białymi ludźmi, którzy tworzą antyrasistowskie wspólnoty, abyś mógł porozmawiać o swoich zmaganiach w pracy nad zlikwidowaniem własnej bieli”.

Trenerzy zachęcali uczestników do ćwiczeni w takich społecznościach „samodzielnego mówienia, co potwierdza nasz współudział w rasizmie”. Poinstruowano ich również, aby porzucili „uprzejmości sąsiadów i kolegów”, „pewność swojej pracy” oraz „przyjmowanie pracy i promocje”, gdy nie mają do nich prawa.

Biali pracownicy otrzymali również schemat blokowy przedstawiający cykl rasizmu.

Dla pracowników, którzy nie byliby pewni jak zakwalifikować swoje pochodzenie, skierowano broszurę informacyjną „Asymilacja do bieli”, w której odnotowano, że osoby pochodzenia arabskiego, żydowskiego, fińskiego, niemieckiego, włoskiego, ormiańskiego lub irlandzkiego są białe.

„Inni biali ludzie mogą być źli”, ale biali wspólnicy walki o sprawiedliwość rasową muszą porzucić „działanie jako jednostki”, aby dostosować się do tego zbiorowego sposobu myślenia – podała jedna z ulotek.

„Nie obwiniaj innych. Nie dystansuj się. Nie wydawaj się <<lepszy>>. Nikt z nas nie jest. Jesteś również biały i to, co zrobił dzisiaj ktoś inny, możesz zrobić jutro” – napisano na innej.

Według Rufo celem sesji było nauczenie białych pracowników, w jaki sposób „współuczestniczą oni w systemie białej supremacji” i muszą być „odpowiedzialni przed Czarnymi, rdzennymi i Ludźmi Koloru”.

Biuro Praw Obywatelskich w Seattle nie odpowiedziało jeszcze na prośbę DailyMail.co.uk o komentarz na temat rzekomego programu szkoleniowego. Nie jest jasne, czy szkolenie było obowiązkowe czy opcjonalne.

Kresy.pl / dailymail.co.uk

Za: Kresy.pl ()

Skip to content