Aktualizacja strony została wstrzymana

Absurd w postępowej Kanadzie! Policja szuka kierowcy, który zrobił ślad opon na… tęczowym przejściu dla pieszych

Policja w kanadyjskim Vancouver poszukuje groźnego przestępcy drogowego, który dopuścił się haniebnego czynu na jednej z miejskich dróg. Cóż takiego zrobił ten groźny pirat drogowy, że postawił kanadyjskich funkcjonariuszy w stan gotowości? Otóż pozostawił po sobie ślad opon. Na tęczowym przejściu dla pieszych. 

Choć brzmi to jak żart lub fejk, to jednak okazuje się być prawdą, a policja w jednym z największych miast w Kanadzie rzeczywiście poszukuje kierowcy, który zrobił ślad opon na tzw. „przejściu dumy” pomalowanym w kolory flagi środowisk LGBT. Dowodem tego jest nagłośnienie sprawy w mediach społecznościowych przez oficjalny profil policji w  zachodnim Vancouver oraz adnotacja na ich oficjalnej stronie internetowej.

Najwyraźniej policja w tym mieście jest szczególnie wyczulona na przypadki homofobii, ochoczo wspierając środowiska LGBT. Widać to chociażby na stronie startowej ich witryny internetowej, gdzie w oczy rzuca się zdjęcie przedstawiające trójkę pracowników tego oddziału policji. Osoba znajdująca się po środku ma wyszyty na swojej kamizelce kuloodpornej tęczowy napis „Police”.

Czy jednak zrobienie śladu opon na tęczowym przejściu dla pieszych rzeczywiście wymaga aż takiego zaangażowania funkcjonariuszy w zachodnim Vancouver, że muszą prosić o pomoc mieszkańców w ujęciu „sprawcy”? Czy rzeczywiście należy to rozpatrywać w kategoriach dyskryminacji oraz homofobii? Czy policjanci podobnie by się zachowywali, gdyby sytuacja miała miejsce na standardowym przejściu dla pieszych tj. z białymi pasami?

Jedno jest pewne. Cała akcja poszukiwawcza wywołała ogromne salwy śmiechu wśród internautów.

Źródło: Twitter Autor: JD

Za: stefczyk.info (2020.07.10)

 


 

Skip to content