Absurd w postępowej Kanadzie! Policja szuka kierowcy, który zrobił ślad opon na… tęczowym przejściu dla pieszych

Aktualizacja: 2020-07-10 10:07 am

Policja w kanadyjskim Vancouver poszukuje groźnego przestępcy drogowego, który dopuścił się haniebnego czynu na jednej z miejskich dróg. Cóż takiego zrobił ten groźny pirat drogowy, że postawił kanadyjskich funkcjonariuszy w stan gotowości? Otóż pozostawił po sobie ślad opon. Na tęczowym przejściu dla pieszych. 

Choć brzmi to jak żart lub fejk, to jednak okazuje się być prawdą, a policja w jednym z największych miast w Kanadzie rzeczywiście poszukuje kierowcy, który zrobił ślad opon na tzw. “przejściu dumy” pomalowanym w kolory flagi środowisk LGBT. Dowodem tego jest nagłośnienie sprawy w mediach społecznościowych przez oficjalny profil policji w  zachodnim Vancouver oraz adnotacja na ich oficjalnej stronie internetowej.

Najwyraźniej policja w tym mieście jest szczególnie wyczulona na przypadki homofobii, ochoczo wspierając środowiska LGBT. Widać to chociażby na stronie startowej ich witryny internetowej, gdzie w oczy rzuca się zdjęcie przedstawiające trójkę pracowników tego oddziału policji. Osoba znajdująca się po środku ma wyszyty na swojej kamizelce kuloodpornej tęczowy napis “Police”.

Czy jednak zrobienie śladu opon na tęczowym przejściu dla pieszych rzeczywiście wymaga aż takiego zaangażowania funkcjonariuszy w zachodnim Vancouver, że muszą prosić o pomoc mieszkańców w ujęciu “sprawcy”? Czy rzeczywiście należy to rozpatrywać w kategoriach dyskryminacji oraz homofobii? Czy policjanci podobnie by się zachowywali, gdyby sytuacja miała miejsce na standardowym przejściu dla pieszych tj. z białymi pasami?

Jedno jest pewne. Cała akcja poszukiwawcza wywołała ogromne salwy śmiechu wśród internautów.

Źródło: Twitter Autor: JD

Za: stefczyk.info (2020.07.10)

 


 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115254 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]