Wenezuela: Zestrzelenie samolotu o amerykańskich numerach

Aktualizacja: 2020-07-9 2:09 pm

Wojsko wenezuelskie ogłosiło w środę, że jej obrona przeciwlotnicza przechwyciła nieznany samolot o amerykańskich numerach rejestracyjnych, po tym jak wtargnął się do przestrzeni powietrznej Wenezueli.

Wenezuelskie Siły Zbrojne poinformowały w krótkim oświadczeniu opublikowanym na Twitterze, że „kierownictwo sił obronnych lotnictwa zauważyło w nocy 8 lipca, w przestrzeni powietrznej kraju, samolot o numerze rejestracyjnym ze Stanów Zjednoczonych, który został zneutralizowany zgodnie z prawem”.

Dowództwo wskazało, że samolot ten przemycał narkotyki przez przestrzeń powietrzną kraju.

Wenezuelskie władze opublikowały zdjęcia płonącego samolotu chwilę po jego zestrzeleniu, z numerem rejestracyjnym N339AV.

Według informacji o miejscach kontroli ruchu lotniczego, numer ten należy do specjalnego samolotu „Hawker 800” i przed incydentem przeprowadził lot w meksykańskiej przestrzeni powietrznej ze stanu Toluca na wyspę Cozumel.

Zazwyczaj nie podaje się żadnych oficjalnych informacji na temat miejsca incydentu, ładunku i załogi, ale takie incydenty są zazwyczaj związane z handlem narkotykami.

Średni koszt tego samolotu na rynku wtórnym wynosi 2 mln USD, a jego ładowność 900 kg.

Miesiąc wcześniej, podobny incydent w zachodniej części kraju, który został zgłoszony przez Ministerstwo Obrony jako samolot zestrzelony, używany przez dilerów narkotyków.

(na podst. almasdarnews.com/opr. Eugeniusz Onufryjuk)

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115225 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]