Koniec z flagami LGTB na masztach ambasad amerykańskich?

Ambasady USA w Izraelu, Niemczech, Brazylii i na Łotwie zwróciły się do Departamentu Stanu o pozwolenie na wywieszenie flagi LGBTQ+ na swoich masztach, obok flagi USA. Dyplomaci mówią, że otrzymali odmowę.

Informację podała NBC. Flaga może być nadal wywieszana na terenie ambasady, ale nie na oficjalnym maszcie. Administracja Donalda Trumpa ogłosiła wcześniej, że promuje akcję propagowania dekryminalizacji LGBT na całym świecie.

Zdaje się jednak w owej „promocji” zachowywać zdrowy rozsądek. Wciąganie „tęczowej” flagi na maszt jest od dłuższego czasu praktyką wielu amerykańskich ambasad. Odmowę dla ambasad miał podpisać podsekretarz stanu ds. zarządzania, Brian Bulatao, wieloletni współpracownik sekretarza stanu Mike’a Pompeo.

Odmowę udzieloną przez administrację Donalda Trumpa szeroko komentują Demokraci, którzy chwalą się, że „za prezydenta Obamy nie zawiesiliśmy ‘flagi dumy’ na ścianie, ani nie schowaliśmy jej w ambasadzie, sygnalizując status drugiej klasy… Zawiesiliśmy ją na głównym maszcie flagowym razem z flagą amerykańską i świętowaliśmy”.

Za czasów administracji Obamy rząd USA wydał ogólne zezwolenie ambasadom zagranicznym na wywieszanie gejowskiej flagi w tzw. „miesiącu dumy”, czyli w czerwcu.

Swoją drogą, w czasach, kiedy Ameryka cenzuruje swoją przeszłość i pozbywa się z ostatniego stanu flagi Konfederatów, chęć promocji symbolu LGTB to wyraz wyjątkowej „uległości” wobec ideologii „postępu”.

https://twitter.com/NBCNews/status/1137069708895764480?s=20

Źródło: Tysol.pl/ NBC

Za: Najwyższy Czas! (9 lipca 2020) – [Org. tytuł: «Koniec z flagami LGTB na masztach ambasad amerykańskich»]

 


 

Administracja Trumpa już w zeszłym roku informowała ambasady USA, że nie mogą wywieszać flag LGBT

Administracja Trumpa odrzucała już w czerwcu 2019 roku, „miesiącu dumy” LGBT, wnioski ambasad USA o pozwolenie na wywieszenie tęczowych flag na oficjalnych masztach – poinformowało trzech amerykańskich dyplomatów w rozmowie z NBC News.

Amerykańskie ambasady w Izraelu, Niemczech, Brazylii  i na Łotwie wnioskowały do Departamentu Stanu o pozwolenie na wywieszenie flag LGBT, ale nie uzyskały na to pozwolenia.

Mimo wszystko flagi LGBT i tak były wywieszane na terenach ambasad czy na ich ścianach zewnętrznych. Decyzja administracji dotyczyła jedynie niedopuszczenia do ich wywieszenia na oficjalnych masztach.

USA są jednym z głównych promotorów agendy ruchu LGBT na świecie. Gmach ambasady USA w Warszawie co roku w czerwcu jest obwieszany tęczowymi flagami, które są symbolem ruchu homoseksualistów i transseksualistów. W ten sposób placówka dyplomatyczna włącza się w ogłoszoną w zeszłym roku przez prezydenta Donalda Trumpa kampanię solidarności jego państwa z ruchem LGBT na całym świecie. Ambasador USA w Polsce był także wśród 45 dyplomatów, którzy oficjalnie udzielili poparcia warszawskiej „paradzie równości” w 2019 r.

Także w roku bieżącym przedstawicielstwo USA włączyło się w promowanie „miesiąca dumy LGBT”. Ambasador Georgette Mosbacher ostro krytykowała też prorządową „Gazetę Polską” za wyprodukowanie naklejek wymierzonych przeciwko ruchowi LGBT.„Dziennik Gazeta Prawna” napisał, że Mosbacher interweniowała u prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie jego słów porównujących ten ruch do komunistów. Jak informowaliśmy, również na oficjalnych kontach amerykańskich Sił Zbrojnych pojawiło się wystąpienie generała kierującego Dowództwem Kadetów Armii USA w którym poparł on idee LGBT.

Mimo wszystko flagi LGBT nie są już wywieszane na masztach przed ambasadami obok flag USA. W tym roku ambasada USA w Jerozolimie wywiesiła na ogrodzeniu budynku baner wspierający LGBT, który został zdjęty po interwencji władz miasta. Ambasada USA w Rosji również wyeksponowała flagę LGBT (jednak nie na oficjalnym maszcie). „Tak, oni pokazali coś o tym, kto tam pracuje. To niestraszne” – podsumował sprawę Władymir Putin.

Odmowy do ambasad przychodziły z biura podsekretarza stanu ds. zarządzania Briana Bulatao, wieloletniego współpracownika sekretarza stanu Mike’a Pompeo, z którym współpracował również w CIA. Zgodnie z polityką Departamentu Stanu ambasady, które chcą wywieszać flagi na masztach, powinny uzyskać zgodę Waszyngtonu.

Podczas administracji Obamy rząd przyznał ogólne zezwolenie ambasadom zagranicznym na wywieszanie flag LGBT podczas „miesiąca dumy”. Administracja Trumpa wycofała tę decyzję i poinformowała, że prośby o umieszczenie flagi LGBT na maszcie muszą być specjalnie zatwierdzone. W zeszłym roku nie udzielono żadnego zezwolenia. W tym roku prawdopodobnie było podobnie.

Również w 2019 roku Sąd Najwyższy USA przyznał rację prezydentowi Donaldowi Trumpowi w sporze dotyczącym wprowadzenia zakazu służby transseksualistów w amerykańskiej armii.

W lipcu 2017 roku Trump ogłosił plan wprowadzenia zakazu służby w amerykańskiej armii dla osób transpłciowych. „Po konsultacjach z moimi generałami i wojskowymi ekspertami, pragnę poinformować, że rząd Stanów Zjednoczonych nie zaakceptuje i nie zgodzi się na to, aby osoby transseksualne służyły w jakikolwiek sposób w wojsku amerykańskim. Nasze wojsko musi być skupione na decydującym i przeważającym zwycięstwie, zwycięstwo nie może być osiągnięte przy ogromnych kosztach medycznych i zakłóceniach, które niosłyby ze sobą osoby transseksualne. Dziękuję.” – napisał na Twitterze.

W marcu 2018 roku amerykański prezydent cofnął pełen zakaz służby transseksualistów i dał sekretarzowi obrony możliwość rozpatrywania każdego przypadku przyjmowania osób transpłciowych z osobna.

Kresy.pl / nbcnews.com

Za: Kresy.pl (10 lipca 2020)

 


 

Skip to content