USA: zamalowanie napisu „Black Lives Matter” zbrodnią z nienawiści

Aktualizacja: 2020-07-8 8:09 pm

Dwóm osobom, które zamalowały napis „Black Lives Matter” postawiono zarzuty zbrodni z nienawiści (hate crime). Oprócz tego odpowiedzą za wandalizm i…pogwałcenie praw obywatelskich. Grozi im do jednego roku pozbawienia wolności.

Do incydentu doszło w mieście Martinez, leżącym 25 km od San Francisco. Mężczyzna i kobieta ubrani w czerwone koszulki i czapki z napisem MAGA (Make America Great Again – hasło wyborcze Donalda Trumpa) zamalowali czarną farbą ogromny żółty napis Black Lives Matter znajdujący się na jednej z głównych ulic miasta.

42 – letnia Nicole Claudia Anderson oraz 53 – letni David Richard Nelson zostali oskarżeni o zbrodnię z nienawiści (w tym pogwałcenie praw obywatelskich), dokonanie aktu wandalizmu o szkodzie nie przekraczającej 400 USD oraz posiadanie narzędzi umożliwiających dewastację. Za ten czyn grozi im rok więzienia.

Na wymalowanie hasła Black Lives Matter na jednej z głównych ulic zgodziły się władze Martinez. W wielu miejscach w USA powstały podobne inicjatywy po śmierci czarnoskórego George’a Floyda.

Podobnej gorliwości brakuje samorządom, kiedy biorący udział w organizowanych pod hasłem BLM manifestacjach wandale dewastują mienie publiczne. Ofiarą agresywnych rewolucjonistów padły pomniki św. Junipera ze Sierry w Kalifornii, św. Ludwika IX w Missisipi, Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie, Krzysztofa Kolumba w Bostonie, Jerzego Waszyngtona czy dowódców wojsk Konfederacji.

Źródło: dailymail.co.uk / nytimes.com

PR

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115192 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]