USA: zamalowanie napisu „Black Lives Matter” zbrodnią z nienawiści

Dwóm osobom, które zamalowały napis „Black Lives Matter” postawiono zarzuty zbrodni z nienawiści (hate crime). Oprócz tego odpowiedzą za wandalizm i…pogwałcenie praw obywatelskich. Grozi im do jednego roku pozbawienia wolności.

Do incydentu doszło w mieście Martinez, leżącym 25 km od San Francisco. Mężczyzna i kobieta ubrani w czerwone koszulki i czapki z napisem MAGA (Make America Great Again – hasło wyborcze Donalda Trumpa) zamalowali czarną farbą ogromny żółty napis Black Lives Matter znajdujący się na jednej z głównych ulic miasta.

42 – letnia Nicole Claudia Anderson oraz 53 – letni David Richard Nelson zostali oskarżeni o zbrodnię z nienawiści (w tym pogwałcenie praw obywatelskich), dokonanie aktu wandalizmu o szkodzie nie przekraczającej 400 USD oraz posiadanie narzędzi umożliwiających dewastację. Za ten czyn grozi im rok więzienia.

Na wymalowanie hasła Black Lives Matter na jednej z głównych ulic zgodziły się władze Martinez. W wielu miejscach w USA powstały podobne inicjatywy po śmierci czarnoskórego George’a Floyda.

Podobnej gorliwości brakuje samorządom, kiedy biorący udział w organizowanych pod hasłem BLM manifestacjach wandale dewastują mienie publiczne. Ofiarą agresywnych rewolucjonistów padły pomniki św. Junipera ze Sierry w Kalifornii, św. Ludwika IX w Missisipi, Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie, Krzysztofa Kolumba w Bostonie, Jerzego Waszyngtona czy dowódców wojsk Konfederacji.

Źródło: dailymail.co.uk / nytimes.com

PR

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-07-08) | https://www.pch24.pl/usa--zamalowanie-napisu-black-lives-matter-zbrodnia-z-nienawisci,77070,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content