Holandia rezygnuje z określania płci w dokumentach potwierdzających tożsamość

Aktualizacja: 2020-07-5 8:17 pm

Przedstawicielka holenderskiego rządu zapowiedziała usunięcie zamieszczanych dotychczas w dowodach tożsamości wzmianek o płci obywateli. Zmiana ma się dokonać w ciągu pięciu lat.

Ingrid van Engelshoven to minister edukacji, kultury i nauki. Zajmuje się również tak zwanymi kwestiami równościowymi. „W liście skierowanym do parlamentu a omówionym w sobotę przez agencję AFP minister (…) ogłosiła zamiar usunięcia zapisu o płci w dowodach osobistych od 2024-2025 roku” – pisze portal francuskiego dziennika „Le Parisien”.

Holenderska minister twierdzi, że dzięki tej decyzji każdy będzie mógł „ukształtować swoją tożsamość” oraz „żyć nią w całkowitej wolności i bezpieczeństwie”. Władze uznały dotychczasowe zapisy za „bezużyteczne” i  chcą „ograniczyć w jak największym stopniu niepotrzebne wzmianki dotyczące płci”.

Zmiana nie obejmuje paszportów jako dokumentów zgodnych z wymogami Unii Europejskiej.

Minister van Engelshoven podkreśliła, że spośród państw UE jej państwo nie jest w tej kwestii pierwsze. „Niemiecki dowód tożsamości nie wspomina o płci” – napisała.

Źródło: LeParisen.fr

RoM

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Kolejny przejaw eurodebilizmu. Ale nie zauważają, że jest to też przejawem dyskryminacji, gdyż są ludzie, którzy nie chcą być uważani za bezpłciowych.
Andej

Z KAŹDEGO punktu widzenia to jest głupie….i już….
Ra

Z medycznego punktu widzenia to nie jest głupie ale tu niestety chodzi tylko o ideologię.
Marcin

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115167 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]