Uzbrojona czarnoskóra milicja protestowała pod płaskorzeźbą konfederacji w Stone Mountain [+Video]

Aktualizacja: 2020-07-5 7:45 pm

Grupa czarnych silnie uzbrojonych Amerykanów protestowała w sobotę przez Stone Mountain w pobliżu Atlanty – poinformowała agencja prasowa Reuters. Wzywali do usunięcie rzeźby Konfederacji i przysięgali obronić „Czarny Naród”.

Jak poinformowałą agencja prasowa Reuters, grupa uzbrojonych czarnoskórych Amerykanów przemaszerowała przez park w miejscowości Stone Mountain, w którym mieści się pomnik przywódców Skonfederowanych Stanów Zjednoczonych. Na płaskorzeźbie uwiecznieni zostali Jefferson Finis Davis, jedyny prezydent Konfederatów i dwóch dowódców armii, generał Lee i generał Jackson.

Stone Mountain

Materiał wideo z wiecu z okazji Dnia Niepodległości opublikowany w mediach społecznościowych pokazał paramilitarną milicję z zasłoniętymi twarzami, stworzoną wyłącznie z czarnoskórych Amerykanów. Wszyscy protestujący mieli przy sobie broń palną, w tym broń wojskową, a niektórzy nosili pasy amunicyjne zawieszone na ramionach.

Jeden klip wideo pokazał lidera demonstrantów, który nie został zidentyfikowany, przemawiającego do głośnika, rzucając wyzwanie białym grupom paramilitarnym.

„Nie widzę żadnej białej milicji” – oświadczył. „Były tu. Gdzie są teraz? Jesteśmy w waszym domu. Chodźcie!” – wzywał przez megafon. „To sygnał dla czarnej społeczności, od tej pory właśnie tak będziemy protestować” – przekonywał. „Nie przynosi się transparentów na strzelaninę.

[youtube =DAaSsuebS9w width=”600″]

John Bankhead, rzecznik Stowarzyszenia Pamięci Stone Mountain informował w wywiadzie, że protestujący byli pokojowo nastawieni i spokojni. „To park publiczny, park stanowy. Od czasu do czasu mamy te protesty z obu stron politczbych. Szanujemy pierwszą poprawkę do konstytucji”- zapewniał Bankhead w wywiadzie telewizyjnym. „Rozumiemy wrażliwość tego problemu tutaj w parku, dlatego szanujemy to i pozwalamy im wejść na tak długo, jak jest spokojnie, tak jak było”.

[youtube =IZgH-x_UWcw width=”600″]

 

Kresy.pl/Reuters

Za: Kresy.pl (5 lipca 2020) -- [Org. tytuł: «Uzbrojona czarnoskóra milicja protestowała pod płaskorzeźbÄ… konfederacji w Stone Mountain [+Video]»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115159 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]