USA: Joe Biden wzywa do obrony aborcji „w każdych okolicznościach”

Aktualizacja: 2020-07-3 8:51 pm

Kandydat na prezydenta USA z ramienia Partii Demokratycznej, Joe Biden, stanął w obronie sądowego precedensu Roe vs. Wade, na podstawie którego w 1973 roku umożliwiono przeprowadzanie aborcji w całych Stanach Zjednoczonych. Polityk podkreślił konieczność przeciwstawienia się inicjatywom poszczególnych stanów zmierzającym do zaprzestania tej potwornej praktyki.

„Republikanie w stanowych organach ustawodawczych nie ustają w wysiłkach na rzecz powstrzymania Roe – i musimy stanąć w równie zdecydowanej obronie” – powiedział Biden, komentując decyzję Sądu Najwyższego w sprawie Luizjany [WIĘCEJ O SPRAWIE MOŹNA PRZECZYTAĆ TUTAJ].

„Prawa kobiet w zakresie opieki zdrowotnej zostały zaatakowane, ponieważ Republikanie w całym kraju uchwalili radykalne prawa ograniczające konstytucyjne prawo kobiet do decydowania o własnym ciele w każdych okolicznościach. Dzisiaj Sąd Najwyższy USA potwierdził, że stany nie mogą wprowadzać przepisów, które nadmiernie naginają prawo kobiet do podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej” – zaznaczył rywal Donalda Trumpa w nadchodzących wyborach.

Joe Biden jest zaangażowany w promowanie aborcji. Podczas wirtualnego spotkania z udziałem byłej sekretarz stanu Hillary Clinton polityk zabrał głos w sprawie wpływu pandemii koronawirusa na kobiety. „Musimy zadbać o to, aby kobiety miały dostęp do wszystkich usług zdrowotnych podczas kryzysu” – powiedział, dodając, że „aborcja jest niezbędną usługą medyczną”.

78-letni Joe Biden podczas kampanii wyborczej używa katolickiego image’u w celach politycznych. Otwarcie proaborcyjny i prohomoseksualny polityk zawarł w swoim filmie wyborczym fragmenty audiencji u papieża, zdjęcia wykonane podczas modlitwy na Różańcu czy jego samego uczestniczącego w Mszy świętej.

Program wyborczy „Biden 2020” zawiera plan finansowania „aborcji na życzenie” z pieniędzy podatników oraz rozszerzenie przepisów dotyczących społeczności LGBT. Kandydat zapowiedział, że jeżeli zostanie prezydentem, pokieruje Departament Sprawiedliwości tak, by „wszelkimi możliwymi sposobami” zatrzymał stanowe prawa w jakikolwiek sposób ograniczające przeprowadzanie „zabiegów” aborcyjnych.

Źródło: lifesitenews.com / medium.com

PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Pochwalający morderstwo może zostać prezydentem, a pochwalający rasizm nie może? A ludobójca? A oszust i innego przestępca? Złodziej i malwersant lub łapówkarz? Widać, że przestępcy mają większe szanse niż uczciwi ludzie.
DNA

Satanizm praktyczny.
Tom Bombadil

Albo jest to człowiek nierozumny, albo człowiek sił ciemności. Prawo kanoniczne mówi o takich ludziach, że są w ekskomunice. Jego wieczność pod wielkim zapytania, piekło coraz bliżej… Znamienne, że teraz się uśmiecha, lecz później będzie płacz i zgrzytanie zębów. Jest to również przestroga dla wszystkich polskich polityków, którzy przez popieranie lub zaniechanie szykują sobie los trudny do wyobrażenia…
Krakusik

“katolicyzm bezobjawowy”, coś jak Hołownia
rrr

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115126 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]