Ścięto krzyż na Wołyniu. Co na to kandydaci na prezydenta RP Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski?

Aktualizacja: 2020-07-3 8:46 pm

Od wielu lat kolejne rządy PiS i PO oraz prezydenci z tych formacji wspierają Ukrainę. Ta jednak nie tylko blokuje pochówki ofiar ludobójstwa przeprowadzonego przez UPA, ale i niszczy pamiątkowe krzyże. Tak jak ten w Suni na Wołyniu, ustawiony i poświęcony w lipcu 2019 na miejscu wymordowanej wsi, a ścięty parę tygodni później przez funkcjonariuszy SBU z Równego. Z kolei fundator, p. Janusz Horoszkiewicz dostał zakaż wjazdu do kraju.

Co na to kandydaci na prezydenta RP Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, ubiegający się o głosy Polaków, wśród których jest wielu potomków Kresowian? Co na to szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i ambasador RP w Kijowie? Znowu milczenie i głowa w piasek?

https://twitter.com/IsakowiczZalesk/status/1277853065010438145?s=20 
 
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2653987558215024&id=100008114164039 

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Betonujemy-krzyż

 

Sunia-poświęcenie-krzyża-VII-2019

Sunia-ścięty-krzyż-VIII-2018

Zakaz-wjazdu-na-UkrainęPieczatka-w-Paszporcie

 

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115114 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]