Aktualizacja strony została wstrzymana

Kalifornia nakłada sankcje na Idaho. Poszło o transgenderyzm

Amerykańska Kalifornia nałożyła sankcje na Idaho. To odpowiedź na prawo o transgenderyzmie, jakie wprowadzono w tym rządzonym przez Republikanów stanie. W Idaho żeński sport mogą uprawiać tylko kobiety, a nie mężczyźni, którzy za kobiety się podają.

W Stanach Zjednoczonych narastającym problemem w sporcie jest ideologia LGBT. Coraz więcej mężczyzn ogłasza, że są kobietami i próbuje swoich sił w żeńskim sporcie. Dla samego sportu – z katastrofalnymi sukcesami, bo panie często nie mają szans w starciach z biologicznymi mężczyznami.

Przeciwko tej patologii wystąpił niedawno stan Idaho rządzony przez Partię Republikańską. Wprowadzono tam prawo, zgodnie z którym w żeńskim sporcie w szkołach, koledżach i na uniwersytetach brać udział mogą jedynie kobiety, a nie mężczyźni podający się za kobiety. Postanowiono też, że nikt nie może zmieniać swojej płci w akcie urodzenia.

Na to postanowiła odpowiedzieć lewicowa Kalifornia – i nałożyła na Idaho sankcje. Stan zakazał finansowania ze swojego budżetu podróży do Idaho.

Jeżeli jakiś stan ustanawia dyskryminację, to Kalifornia jednoznacznie się temu sprzeciwia – zadeklarował prokurator generalny Kalifornii, Xavier Becerra. – Stan Idaho podjął drastyczne kroki podważając prawa społeczności transpłciowej, nie pozwalając ludziom na udział w szkolnym sporcie oraz na posiadanie dokumentów, które odzwierciedlają ich tożsamość – dodał.

Podstawą tego działania jest ustawa przyjęta w Kalifornii w 2016 roku; na jej mocy stan może zabronić finansowania z budżetu podróży do jakiegokolwiek stanu, który wprowadza przepisy uznawane przez lewicę za dyskryminujące homo-, bi- i transseksualistów. W praktyce może dotknąć to przede wszystkim sportu: uczniowie państwowych szkół w Kalifornii mogą nie móc odbyć podróży do Idaho celem wzięcia udziału w zawodach.

Kalifornijską krytykę zdecydowanie odrzucają władze stanu Idaho.

Nie sądzę, by ochrona praw kobiet i dziewcząt dotycząca ich udziału w zawodach atletycznych oraz stwierdzanie obiektywnych faktów było dyskryminacją – powiedział gubernator Idaho, Brad Little. Jak dodał, amerykańska konstytucja nie zobowiązuje stanu Idaho do pozwalania, by w żeńskich zawodach sportowych uczestniczyli mężczyźni.

Wcześniej Kalifornia na swoją „czarną listę” wpisała już 11 innych stanów. Są to: Alabama, Iowa, Kansas, Kentucky, Mississippi, Północna Karolina, Oklahoma, Południowa Karolina, Południowa Dakota, Tennessee i Texas.

Źródło: eastidahonews.com

Pach

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

1. Bolszewizm wciąż potrzebuje bronić jakichś uciskanych, aby dalej pasożytować i wypaczać. 2. Skażenie sportu, gdzie potrzeba hartu ducha i ciała przez odsunięcia młodych od praktycznego zajęcia też jest po ich myśli. 3. Świat zachodni coraz bardziej odchodzi od chrześcijaństwa, logiki i natury. W historii były takie sinusoidy, ale ta jest chyba najgorsza, bo jest więcej środków do manipulowania konsumentami i na większą skalę.
Juras

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-06-29) | https://www.pch24.pl/kalifornia-naklada-sankcje-na-idaho--poszlo-o-transgenderyzm,76877,i.html

Skip to content