Niemieccy protestanci wprowadzają oficjalnie język „neutralny płciowo”

Aktualizacja: 2020-07-3 8:46 pm

Niemieccy protestanci oficjalnie zaakceptowali ideologię gender. Tak zwany Ewangelicki „Kościół” w Niemczech ogłosił, że w publicznych wypowiedziach stosować będzie język neutralny płciowo.

Decyzję o posługiwaniu się językiem neutralnym płciowo podjęła Rada Ewangelickiego „Kościoła” w Niemczech (EKD), decyzyjny organ spajający większość niemieckich landowych kościołów lokalnych.

W praktyce protestanci zamierzają odejść od wykorzystywania rzeczowników nacechowanych płciowo. Zamiast o „pracownikach” będą mówić albo „o pracownikach i pracownicach”, albo też o sile roboczej. Rada zaleca też wykorzystanie tak zwanej gwiazdki-gender, która sygnalizuje, że dane słowo obejmuje przedstawicieli wszystkich płci (bo tych jest według Rady więcej niż dwie).

To efekt nie tylko popularności ideologii LGBT wśród protestantów za Odrą, ale także polityki państwa niemieckiego. W 2017 roku niemiecki Bundestag zalegalizował homoseksualne pseudo-małżeństwa; z kolei z końćem roku 2018 w niemieckim prawodawstwie pojawiła się tak zwana trzecia płeć (divers).

Kościół katolicki w Niemczech nie odniósł się do inicjatywy EKD, ale podobne prądy są w nim obecne. Programowe dokumenty Drogi Synodalnej, która ma zreformować Kościół za Odrą, postulują uznanie ideologii LGBT i odrzucenia podziału na dwie płcie. Ta koncepcja ma szerokie poparcie wśród decydentów niemieckiego Kościoła.

Źródła: Katholisch.de, PCh24.pl

Pach

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=115103 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]