Aktualizacja strony została wstrzymana

Po spotkaniu prezydentów Dudy i Trumpa: Polska uzyska szybki dostęp do szczepionki na COVID-19

Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę, że Polska uzyska szybki dostęp do wyprodukowanej w Stanach Zjednoczonych szczepionki na koronawirusa. – Pracujemy nad nią bardzo mocno; być może czeka nas wkrótce piękna niespodzianka – mówił amerykański przywódca.

Podczas środowej konferencji prasowej prezydenci Polski i USA padło pytanie: czy jest szansa, by Polska uczestniczyła w opracowywaniu i uzyskaniu wczesnego dostępu do szczepionki i leków na koronawirusa. – Pracujemy bardzo mocno nad jednym i drugim, znajdujemy świetne odpowiedzi. Myślę, że czeka nas bardzo fajna i piękna niespodzianka, szybciej niż mogliście się państwo spodziewać – powiedział Trump.

Prezydent USA dodał, że Polska będzie angażowana „zarówno z punktu widzenia pomocy, jak i z punktu widzenia opieki nad Polakami, kiedy już szczepionka powstanie”. – Myślę, że nastąpi to bardzo szybko – podkreślił.

Z kolei prezydent Andrzej Duda wskazywał, że Polska zaangażowała się we współpracę i „sojusznicze wspieranie – choćby w symbolicznym wymiarze – Stanów Zjednoczonych w walce z koronawirusem”. – W oczywisty sposób zakładam, że biorąc udział w pracach badawczych i tym samym będąc współtwórcami tych leków i szczepionek, Polacy będą mogli liczyć na to, że będą one dostępne dla Polaków jak najwcześniej – powiedział polski prezydent. Dodał, że taka jest jego intencja we współpracy z USA, aby jak najszybciej doprowadzić do tego, żeby szczepionki na koronawirusa były dostępne dla Polaków i innych społeczeństw.

Źródło: rmf24.pl

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

I rospoczną masoński projekt globalnego szczepienia i depopulacji narodów.
Daniel

Do @ja- szczep się ile dusza zapragnie, szczep swoje dzieci, wnuki, kogo tam chcesz. Ale nie zmuszaj innych żeby robili to samo.
Gość

Niech duda wraz z dziećmi i dziadkami oraz wszyscy w rządzie i wszyscy lekarze zaszczepią się pierwszy NA MOICH OCZACH!!!
Gość

Krajski:”Nikt w Polsce nie reprezentuje masonerii, tylko wszyscy lub prawie wszyscy wykonują jej rozkazy.” – I to by się zgadzało.
Ewa

Ważne żeby szczepionka nie była obowiazkowa. Kto chce niech się szczepi. Duda deklarował dobrowolność szczepień w czasie debaty, wiec na niego zaglosuję w II turze.
Ewe

Chcą przetestować szczepionkę na Polakach? To tak wygląda przyjaźń polsko-amerykanska ?! A jak się nie zgodzę na szczepienie to co ?? Tym bardziej się stwierdzam żeby nie głosować na Dudę.
Dax

zrobił z nas poligon i wojskowy i medyczny
ewa

Czyli testowanie szczepionek w czeciejerpe. Naprawdę Duda, Morawiecki i Szumowski robią tyle ile się da, żeby Duda nie został prezydentem. Najgorsze jest to, że ludzie pójdą będą być może go popierać. Jak prezydentem zostanie ogłoszony Duda to czeciaerpe dostanie szczepionki z USA, jak wygra Trzaskowski to szczepionki będą z Niemiec albo Francji, kto wie może i z Chin.
tolek

Amerykańskie szczepionki będą testowane na Polakach i mamy się z tego cieszyć?
Tom

Nie chcę żadnych szczepionek!
sroka

To chyba jakieś żarty….
Tor

Najlepszym rozwiązaniem dla USA będzie przetestowanie szczepionki na Polakach.
racjonalista

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-06-25) | https://www.pch24.pl/po-spotkaniu-prezydentow-dudy-i-trumpa--polska-uzyska-szybki-dostep-do-szczepionki-na-covid-19,76782,i.html

Skip to content