Założycielka sieci BLM: Naszym celem jest usunięcie Trumpa

Nie można było jaśniej przedstawić prawdziwych celów anarchistycznego ruchu Black Lives Matter (BLM), niż wypowiedziała to współzałożycielka Globalnej Sieci BLM, Patrisse Cullors.

Pani Cullors w wywiadzie dla stacji telewizyjnej CNN powiedziała, że „Trump nie tylko nie powinien [ponownie] sprawować urzędu prezydenckiego w listopadzie, ale już teraz powinien zrezygnować. Trump musi być usunięty z urzędu. Nie pasuje on do tego urzędu i dlatego będziemy napierali aby usunąć Trumpa. […] Naszym celem jest usunięcie Trumpa.” (org. „Our goal is to get Trump out„).

Reakcja na te słowa jest również czytelna. Jeden z twitterowych uczestników dyskusji pyta się: „A więc na podstawie tego co mówisz, to ten cały [BLM] nie jest prawdziwym ruchem, lecz jest sposobem na finansowanie milionami dolarów przelewanych z korporacji, dla Bidena? Czyli, jak on wygra, to nagle protesty ustaną?”

Inny dodaje trzeźwo: „BLM to jest terroryzm”.

Jeszcze inny podsumowuje: „[Patrisse Cullors] określa się jako „wyszkolona marksistka”. A więc BLM jest ruchem marksistowskim. Obudźcie się!”

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Twitter (Jun 19, 2020) | https://twitter.com/TheLeadCNN/status/1274076999192018945

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content