Założycielka sieci BLM: Naszym celem jest usunięcie Trumpa

Aktualizacja: 2020-06-22 2:43 pm

Nie można było jaśniej przedstawić prawdziwych celów anarchistycznego ruchu Black Lives Matter (BLM), niż wypowiedziała to współzałożycielka Globalnej Sieci BLM, Patrisse Cullors.

Pani Cullors w wywiadzie dla stacji telewizyjnej CNN powiedziała, że “Trump nie tylko nie powinien [ponownie] sprawować urzędu prezydenckiego w listopadzie, ale już teraz powinien zrezygnować. Trump musi być usunięty z urzędu. Nie pasuje on do tego urzędu i dlatego będziemy napierali aby usunąć Trumpa. […] Naszym celem jest usunięcie Trumpa.” (org. “Our goal is to get Trump out“).

Reakcja na te słowa jest również czytelna. Jeden z twitterowych uczestników dyskusji pyta się: “A więc na podstawie tego co mówisz, to ten cały [BLM] nie jest prawdziwym ruchem, lecz jest sposobem na finansowanie milionami dolarów przelewanych z korporacji, dla Bidena? Czyli, jak on wygra, to nagle protesty ustaną?”

Inny dodaje trzeźwo: “BLM to jest terroryzm”.

Jeszcze inny podsumowuje: “[Patrisse Cullors] określa się jako “wyszkolona marksistka”. A więc BLM jest ruchem marksistowskim. Obudźcie się!”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Twitter (Jun 19, 2020)
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=114955 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]