Paczka papierosów za 23 kwadryliony dolarów

Aktualizacja: 2009-07-15 12:30 pm

Gdy pan Josh Muszynski zakupił na stacji benzynowej na swoją kartę kredytową paczkę papierosów, nie mógł zrozumieć co się dzieje: rachunek opiewał na kwotę $23,148,855,308,184,500, czyli 23 kwadryliony dolarów.

Pomimo tej oczywistej pomyłki, właściciel musiał przez 2 godziny tłumaczyć się przez telefon przedstawicielowi Bank of America, i na dodatek prosić o cofnięcie kary w wysokości 15 dolarów, nałożonej za “przekroczenie limitu konta kredytowego”.

Bank of America uważał, że pomyłka nastąpiła po stronie firmy Visa, zaś ta firma wskazała z powrotem na Bank of America jako sprawcę pomyłki. Bank poprawił błąd następnego dnia. Komunikaty nie wspominają o przeprosinach ze strony banku i należnej rekompensacie dla poszkodowanego za stracony czas i nerwy.

Okazuje się jednak, że nie jest to pierwszy tego typu przypadek: ta sama astronomiczna kwota pojawiła się na koncie pewnej pani, która robiła zakupy w sklepie CVS, a dwa kolejne przypadki – również na 23 kwadryliony dolarów – zanotowano w Memphis (stan Tennessee) oraz w Texasie.

Jak stwierdziła rzeczniczka firmy Visa, Elvira Swanson: “Tymczasowy błąd w oprogramowaniu spowodował błąd w niektórych transakcjach. Techniczny problem został poprawiony i wszystkie źle naliczone rachunki zostały poprawione.”


ZOB. RÓWNIEŻ:


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie FoxNews
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11491 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]