Kolejny skuteczny lobbing Mosbacher? Prezydent zaprasza… Biedronia

Według „Dziennika Gazety Prawnej”, amerykańska ambasada w Warszawie radykalnie zareagowała na wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy na temat ideologii LGBT.

O ile informacje gazety są wiarygodne, słowa głowy polskiego państwa na temat ideologizowania dzieci przez lobby LGBT „odbiły się w Waszyngtonie szerokim echem, a Pałac Prezydencki miała upomnieć ambasador Georgette Mosbacher”, która ponoć utrzymuje doskonałe relacje Richardem Grennellem, doradcą prezydenta Donalda Trumpa. Człowiek ten jest liderem światowej kampanii prowadzonej przez Biały Dom na rzecz „praw” środowisk homoseksualnych, a zarazem – negocjatorem w sprawie przeniesienia amerykańskiego kontyngentu z Niemiec. Jak pamiętamy, część wojsk USA miałaby trafić do Polski i wzmocnić w ten sposób tzw. wschodnią flankę NATO.

DGP twierdzi, że Georgette Mosbacher miała uświadomić Pałac Prezydencki w Warszawie, iż „niemożliwe jest utrzymywanie przyjaznych stosunków z Waszyngtonem i jednocześnie stosowanie dyskryminacyjnej retoryki”.

Zarówno ambasada, jak i rzecznik prezydenta Dudy odmówili komentarza gazecie. Amerykańskie przedstawicielstwo zapowiedziało jednak publikację własnego oświadczenia w tej sprawie.

Natomiast jak poinformował Błażej Spychalski, zaproszenie na środę do „dużego pałacu” przy Krakowskim Przedmieściu otrzymali… Robert Biedroń z matką oraz przedstawiciel tęczowych środowisk, napotkany przez Andrzeja Dudę na wiecu w Lublinie.

Wieczorem Georgette Mosbacher zaprzeczyła jakoby rozmawiała z prezydentem czy też Richardem Grennelem o sprawie opisywanej przez DGP.

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie regularnie wspiera lobby aktywistów homoseksualnych, m.in. wywieszając tęczowe flagi przy okazji wydarzeń ważnych dla międzynarodówki LGBT.

Źródło: Dziennik.pl, Twitter

RoM

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-06-16) | https://www.pch24.pl/kolejny-skuteczny-lobbing-mosbacher--prezydent-zaprasza-biedronia,76630,i.html

Skip to content