UK: Nowe karty płatnicze – dla 13-latków

Aktualizacja: 2009-07-15 11:32 am

Brytyjski oddział globalnej firmy kart płatniczych VISA, rozpoczął przygotowania do promocji “plastikowych pieniędzy” adresowanych specjalnie dla dzieci od 13 roku życia i młodzieży szkolnej.

Karty Pocket money o nazwie Load&Go, rozprowadzane przez firmę O2 w porozumieniu z bankiem NatBank, umożliwią dokonywanie zakupów internetowych przez dzieci i młodzież. W zamyśle pomysłodawców, zadaniem rodziców jest cotygodniowe “ładowanie” kart, ustalanie limitów wydawania pieniędzy oraz – teoretycznie – kontrolowanie miejsc internetowych odwiedzanych przez użytkowników kart.

Niestety, wbrew dobrym intencjom na papierze, firmy inicjujące to przedsięwzięcie biznesowe nie zapewniły rodzicom gwarancji zablokowania dostępu do płatnych pornograficznych stron internetowych.

Nowe karty są kolejnym krokiem do szybkiego powszechnego wprowadzenia nowej formy płatności: zintegrowania telefonów komórkowych z kartami płatniczymi. Są też etapem do budowy tzw. bezgotówkowego społeczeństwa (Cashless society). Przyczyniają się również do uzależnienia dzieci od robienia zakupów (“shopaholic“).

Karty Load&Go będą dostępne w sierpniu br. , w momencie rozpoczęcia nowego roku szkolnego.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Daily Mail
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=11484 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]