UK: Nowe karty płatnicze – dla 13-latków

Brytyjski oddział globalnej firmy kart płatniczych VISA, rozpoczął przygotowania do promocji “plastikowych pieniędzy” adresowanych specjalnie dla dzieci od 13 roku życia i młodzieży szkolnej.

Karty Pocket money o nazwie Load&Go, rozprowadzane przez firmę O2 w porozumieniu z bankiem NatBank, umożliwią dokonywanie zakupów internetowych przez dzieci i młodzież. W zamyśle pomysłodawców, zadaniem rodziców jest cotygodniowe “ładowanie” kart, ustalanie limitów wydawania pieniędzy oraz – teoretycznie – kontrolowanie miejsc internetowych odwiedzanych przez użytkowników kart.

Niestety, wbrew dobrym intencjom na papierze, firmy inicjujące to przedsięwzięcie biznesowe nie zapewniły rodzicom gwarancji zablokowania dostępu do płatnych pornograficznych stron internetowych.

Nowe karty są kolejnym krokiem do szybkiego powszechnego wprowadzenia nowej formy płatności: zintegrowania telefonów komórkowych z kartami płatniczymi. Są też etapem do budowy tzw. bezgotówkowego społeczeństwa (Cashless society). Przyczyniają się również do uzależnienia dzieci od robienia zakupów (“shopaholic“).

Karty Load&Go będą dostępne w sierpniu br. , w momencie rozpoczęcia nowego roku szkolnego.


Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Daily Mail | http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1199864/Chip-pin-Visa-card-children-allow-youngsters-shop-unsupervised-online.html?ITO=1490

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content