Aktualizacja strony została wstrzymana

Prezydent Trump: „jestem zaszczycony niesamowitym listem arcybiskupa Vigano”

Prezydent Stanów Zjednoczonych skomentował i rozpropagował w mediach społecznościowych list otwarty, jaki otrzymał od arcybiskupa Carla Marii Viganò. Były nuncjusz apostolski w tym kraju odniósł się do kryzysu epidemicznego oraz do zamieszek prowokowanych w wielu amerykańskich miastach.

List został opublikowany przez katolicki portal Life Site News 6 czerwca. Arcybiskup Viganò wyraził w nim przekonanie, iż społeczny kryzys, związany z pandemią koronawirusa oraz zamieszkami po śmierci czarnoskórego kryminalisty George’a Floyda, jest częścią odwiecznej walki duchowej między siłami dobra i zła. Uznał za bardzo prawdopodobne, że obecny chaos jest inspirowany celowo. Napiętnował „głębokie państwo”, czyli siły próbujące zakulisowo sterować krajem w kierunku obalenia naturalnego porządku – w tym masonerię – a także „głęboki Kościół” (niewiernych duchownych).

„Nie będzie zaskoczeniem jeżeli za kilka miesięcy dowiemy się znowu, że za tymi aktami wandalizmu i przemocy kryli się ci, którzy mają nadzieję na czerpanie zysków ze zmiany porządku społecznego tak, by zbudować świat bez wolności: Solve et Coagula, jak mówi masońskie porzekadło” – napisał hierarcha.

„Są wierni pasterze, którzy troszczą się o trzodę Chrystusa, ale są też niewierzący najemnicy, którzy chcą trzodę rozproszyć i wydać owce na pastwę drapieżnych wilków. Nie jest zaskoczeniem, że ci najemnicy są sojusznikami dzieci ciemności i nienawidzą dzieci światła: tak jak istnieje głębokie państwo [deep state], tak istnieje też głęboki Kościół [deep Church], który zdradza swoje obowiązki i wyrzeka się przed Bogiem swojego powołania” – dodał arcybiskup Viganò.

W środę korzystający chętnie z mediów społecznościowych prezydent Donald Trump krótko i bardzo przychylnie skomentował na Twitterze otrzymany list.

„Jestem zaszczycony niesamowitym listem arcybiskupa Vigano do mnie. Mam nadzieję, że każdy, religijny czy nie, przeczyta go” – napisał amerykański przywódca. Dołączył też link do pełnej treści przesłania opublikowanego przez Life Site News. 

Wpis Donalda Trumpa zyskał w ciągu niespełna dziewięciu godzin ponad 107 tysięcy „polubień” i  został powielony przez blisko 37 tysięcy użytkowników Twittera. Doczekał się również prawie 18 tysięcy komentarzy.

Źródło: Life Site News, Twitter

RoM

Przeczytaj również: Abp Vigano napisał list do Trumpa o Covid-19, zamieszkach i walce z siłami ciemności [przedruk w BIBULE]

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-06-11) | https://www.pch24.pl/prezydent-trump–jestem-zaszczycony-niesamowitym-listem-arcybiskupa-vigano,76545,i.html