Pogrzebu George’a Floyda pilnowała rasistowska i homofobiczna organizacja

Aktualizacja: 2020-06-10 3:14 pm

We wtorek odbył się pogrzeb George’a Floyda, czarnoskórego mężczyzny zabitego przez policję. Jego organizatorzy powierzyli ochronę organizacji oskarżanej o rasizm, homofobię i antysemityzm.

Pogrzeb Floyda miał miejsce w kościele Fountain of Praise w Houston. Jego organizatorzy poprosili o ochronę organizację Naród Islamu (ang. Nation of Islam, NOI) a prowadzący go pastor Remus Wright podziękował im za to, że się zgodzili się wystąpić w takiej roli.

NOI to najstarsza organizacja zrzeszająca czarnoskórych nacjonalistów w USA, powstała już w 1930 roku. Niemal od początku jest uznawana za organizację rasistowską. Jej założyciel, Wallace Fard Muhammad nauczał na przykład, że początkowo wszyscy ludzie byli czarnoskórzy, ale zbuntowany naukowiec o imieniu Jakub z podszeptu diabła wyhodował białych. Lewicowa organizacja antyrasistowska Southern Poverty Law Center nadała jej status „hate group” – taki sam jaki ma Ku Klux Klan. NOI wielokrotnie była również oskarżana o homofobię i rasizm wobec Azjatów.

Najbardziej znani są jednak ze swojej nienawiści do Żydów. Wiąże się to z osobą ich obecnego lidera Louisa Farrakhana, którego Liga Przeciwko Zniesławieniom (ADL) nazywa „czołowym antysemitą Ameryki”. Farrakhan w przeszłości oskarżał Żydów o wiele rzekomych zbrodni, od bycia odpowiedzialnymi za niewolnictwo w USA po dokonanie zamachów na World Trade Center.

To nie jest pierwszy raz kiedy lewica sięgnęła po usługi tej antysemickiej organizacji. Po raz pierwszy zrobiło się o nich głośno w 2018, kiedy członkowie tej organizacji ochraniali Marsz Kobiet w Waszyngtonie. Feministki spotkały się wtedy z krytyką i zarzutami, że promują antysemityzm.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BreitbartAutor: WM

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=114757 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]