Aktualizacja strony została wstrzymana

Petycja do profesorów Uniwersytetu Waszyngton: Czarni powinni być traktowani ulgowo na egzaminach

Studenci uniwersytetu w stanie Waszyngtonie domagają się, aby czarni studenci byli łagodniej traktowani podczas egzaminów finałowych, ponieważ „są zbyt zajęci walką o swoje prawa, aby mogli siedzieć i studiować.”

Petycja studentów wzywa profesorów University of Washington, aby swobodniej traktowali czarnych studentów. Do tej pory petycja zebrała prawie 50 tysięcy podpisów.

Nie możemy siedzieć i patrzeć, jak rozwija się niesprawiedliwość na naszych oczach.” – czytamy w petycji. „Nie mamy przywilejów, takie jakie mają studenci biali i nie-czarni, aby ignorować to co się dzieje i pozostać w domu i uczyć się do finałów ”- dodaje petycja.

Jesteśmy zajęci walką o nasze prawa i prawa przyszłych czarnych dzieci i studentów do studiowania. To co Uniwersytet Waszyngton mógłby zrobić, to zażądać od profesorów łagodnego traktowania [czarnych studentów] w tym czasie.

Petycja została rozesłana do profesorów przez dyrektora uniwersytetu do spraw relacji z mediami, z prośbą ich „o rozważenie, że kiedy jesteśmy razem jako społeczność, niektórzy są bardziej dotknięci niż inni”.

Opracowanie: www.bibula.com na podstawie change.org (06-04-2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Do tego wszystkiego warto dodać, że wielu czarnych studentów dostało się do koledżów tylko dlatego, że zaliczają się do dzisiejszej klasy uprzywilejowanej i otrzymali specjalne preferencyjne punkty. Teraz, nie radzą sobie i żądają „w ramach równości” łagodniejszego traktowania. Może lepiej tym czarnym od razu rozdawać dyplomy ukończenia uczelni. Będzie to tańsze i wydajniejsze. Będą też mieli więcej czasu na protestowanie i plądrowanie sklepów.

 


 


Matematyk stracił pracę, bo nie podniósł ocen czarnym po śmierci George’a Floyda

Profesor matematyki Gordon Klein z University of California w Los Angeles został zwolniony, bo odmówił podwyższania ocen czarnoskórym po śmierci George’a Floyda.

Na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles dzieją się przedziwne rzeczy. Czarnoskórzy studenci mieli tam dostawać wyższe oceny, bo „cierpią z powodu śmierci George’a Floyda”. Matematyk Gordon Klein nie poszedł na taki układ i został zawieszony.

„Gordon Klein, profesor rachunkowości, został zawieszony na trzy tygodnie po tym jak odmówił w odpowiedzi na e-maile z prośbą o łagodne ocenianie czarnych studentów” – czytamy w artykule Daily Mail autorstwa w artykule Harriet Alexander.
Reklama

Co ciekawe, Klein nie napisał nawet wprost, że nie chce podnosić czarnym ocen. Zauważył po prostu, że „nie ma pojęcia, kto był czarny, ponieważ kurs rachunków jest online”.

Profesor wykładał na uniwersytecie 39 lat. Dopiero teraz opinia publiczna odkryła w nim rasistę. Klein nie tylko stracił pracę. Profesor dostaje pogróżki i musi przemieszczać się w asyście policji.

Sam pomysł podwyższania ocen ze względu na kolor skóry i to tylko dlatego, że zabito kryminalistę i degenerata, jest skrajnie absurdalny. Tak jednak dziś wygląda USA i rzeczywistość na zlewicowanych amerykańskich uczelniach.

Źródło: Daily Mail

Za: Najwyższy Czas! (19 czerwca 2020)

 


 

.