Czy Izraelczycy szkolili policjanta, który zabił George’a Floyda? Takie techniki stosują antyterroryści wobec Palestyńczyków

Policjant który udusił czarnoskórego mężczyznę i jego koledzy zastosowali chwyty używane przez izraelskich antyterrorystów. Co najmniej 100 funkcjonariuszy z Minnesoty, gdzie doszło d tragedii było szkolone przez izraelskie służby.

George Floyd został uduszony przez klęczącego na jego karku policjanta. Takichg techik mieli uczyć policjantów izraelscy antyterroryści. Źródło: YT

George Floyd został uduszony przez klęczącego na jego karku policjanta. Takichg techik mieli uczyć policjantów izraelscy antyterroryści. Źródło: YT

Dla wielu ekspertów jasne jest że ten sposób zatrzymywania i obezwładniania jaki zastosowano wobec George’a Floyda, a który zakończył się jego śmiercią, jest „wynalazkiem” izraelskich oddziałów specjalnych.

Teraz okazuje się, że co najmniej 100 policjantów z Minnesoty, gdzie doszło do tragedii było przez nich szkolonych. Nie wiadomo na razie czy wśród nich był bezpośredni sprawca śmierci Floyda – Derek Chauvin.

Szkolenie zorganizował konsulat Izraela w Chicago razem z Federalnym Biurem Śledczym – FBI. Antyterroryści mieli uczyć technik jakie stosują u siebie w kraju i na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Neta Golan, założycielka Międzynarodowego Ruchu Solidarności -International Solidarity Movement (ISM) twierdzi, że zna te techniki , gdyż używano ich wobec niej w czasie protestów w 2006 roku na Zachodnim Brzegu Jordanu.

W rozmowie z dziennikiem „Morning Star” mówi, że gdy tylko zobaczyła nagranie z Floydem i klęczącym na jego karku policjancie od razu rozpoznała te techniki i chwyty.

– Wszyscy żołnierze w jednym czasie zaczęli wykręcać i łamać palce w ten sam określony sposób, więc było jasne, że przeszli jakieś wspólne przeszkolenie – mówi Golan. – Uciskali tez kark i klatkę piersiową. Dwóch moich przyjaciół ma od tego uszkodzone kręgi szyjne.

Policja amerykańska szkolona jest od dawna przez izraelskie służby. Treningi przechodzili funkcjonariusze nie tylko z Minnesoty, ale też Georgii, Florydy, New Jersey, Pensylwanii, Kalifornii, Arizony, Connecticut, Nowego Jorku, Massachusetts, Karoliny Północnej. Szkolenia często miały miejsce w Izraelu Policjantów uczono głównie technik obezwładniania, zatrzymania i rozpraszania tłumów.

Za: Najwyższy Czas! (4 czerwca 2020) – [Org. tytuł: «Czy Izraelczycy szkolili policjanta, który zabił George’a Floyda? Takie techniki stosują antyterroryści wobec Palestyńczyków [WIDEO]»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Pisaliśmy o tym fakcie wielokrotnie, bo nie jest to ukrywane – choć nie jest i nagłaśniane – że policja amerykańska przechodzi szkolenia, albo bezpośrednio w Izraelu albo przez trenerów szkolonych w Izraelu. Szkolenia obejmują właśnie techniki walki na terenach miejskich i brutalne rozprawianie się z przeciwnikiem – co jest specjalnością izraelskich służb, wojska i policji.

Zarazem ostrzegamy, że i w Polsce policja przechodzi szkolenia np. przez żydowskie Muzeum Polin. Na razie są to szkolenia „antydyskryminacyjne” i inne socjotechniki manipulacyjne, ale już po takich lekcjach w ten sposób ukształtowany osobnik staje się bydlakiem w policyjnym mundurze.

 


 

Skip to content