Premier w Sejmie o… „nowym światowym porządku”

Mateusz Morawiecki zaskoczył krytyków globalizmu użytym w czwartkowym wystąpieniu sejmowym sformułowaniem, które dla jednych oznacza element jednej ze „spiskowych teorii dziejów”, zaś dla innych uosabia zagrożenia związane z tworzeniem światowego systemu polityczno-gospodarczo-społecznego o charakterze totalitarnym.

Szanowny Panie Prezydencie, Pani Marszałek, Wysoka Izbo! Na naszych oczach wykuwa się nowy porządek świata, świata po koronawirusie. Wiemy doskonale, że to, co dzieje się dzisiaj, będzie miało wpływ na Polskę, na Europę za pięć, za dziesięć lat – tak rozpoczął szef rządu swe przemówienie, w którym uzasadniał wniosek o wotum zaufania.

Użyte we wstępie sformułowanie „nowy porządek świata” zwróciło uwagę użytkowników mediów społecznościowych. Odpowiada bowiem globalistycznej koncepcji światowego rządu i systemu totalnej kontroli. Teoria „New World Order”, zaliczana przez główny nurt opinii do katalogu teorii spiskowych, przywoływana była w ostatnim czasie z powodu globalnego reżimu sanitarnego, spowodowanego światową ekspansją koronawirusa.

W ostatnim czasie uwagę krytycy globalizacji i postępującej – w miarę tworzenia kolejnych sprzyjających temu wynalazków nauki i techniki – kontroli społecznej, przypomnieli także utworzenie przez Organizację Narodów Zjednoczonych programu o tej nazwie. Stało się to w roku poprzedniego światowego kryzysu.

Na oficjalnej witrynie wspomnianej inicjatywy znajdujemy ulubione frazesy lewicy i globalistów: „Projekt Narodów Zjednoczonych Nowy Światowy Porządek [New World Order] jest globalną inicjatywą wysokiego szczebla założoną w 2008 r. W celu promowania nowego paradygmatu gospodarczego, nowego porządku politycznego, a szerzej – nowego porządku światowego dla ludzkości, który osiąga globalne cele ONZ dotyczące zrównoważonego rozwoju do 2030 r., a szczęście, dobrobyt i wolność każdego życia na Ziemi do 2050 roku”.

Źródła: TVP Parlament, Twitter, unwwo.org

RoM

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Dlaczego to niektórych dziwi , że Premier Morawiecki mówi o „nowym porządku świata”. Projekt globalny tzw. ” Zrównoważony Rozwój ” wszystko się w tym zawiera. Morawiecki i inni zostali do tego przygotowani, aby w naszym kraju zaprowadzić ” nowy porządek świata”. Przez te kilka lat konsekwentnie realizowany … Aborcja, gender, coraz większe podporządkowanie Kościoła władzy państwowej,niszczenie wiary .., prześladowanie wierzący w Chrystusa.. Przecież to są fakty, które się dzieją na naszych oczach. Chyba już nikt nie powinien mieć złudzeń , co do obecnej władzy.
Ula

Teoria „New World Order” – co za teoria. Czy dolar z napisem NOVUS ORDO SECLORUM to jest teoria? Czy premier Morawiecki wygłasza teorie i to jeszcze spiskowe. Rozejrzyjcie się dokoła.
Ryś

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-06-04)

 


 

Skip to content