Aktualizacja strony została wstrzymana

USA uznają Antifę za organizację terrorystyczną

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił wpisanie przez jego kraj Antify na listę organizacji terrorystycznych.

„Antyfaszyści” mają się na niej znaleźć w związku z trwającymi od kilku dni coraz poważniejszymi zamieszkami, spowodowanymi śmiercią czarnoskórego mężczyzny podczas policyjnej interwencji w mieście Minneapolis.

Trump napisał na Twitterze, że najbardziej znany szyld pod jakim na całym świecie występują anarchiści i skrajna lewica, znajdzie się na amerykańskiej liście organizacji terrorystycznych. Jego zdaniem to właśnie „radykalnie lewicowi anarchiści” mają odpowiadać za poważne zamieszki, które od 25 maja mają miejsce w największych miastach Stanów Zjednoczonych i spowodowały wprowadzenie w części z nich godziny policyjnej.

Przy tej okazji amerykańska głowa państwa pochwaliła działania Gwardii Narodowej. Jej jednostki miały bowiem przeprowadzić udaną pacyfikację protestów w Minneapolis. To właśnie tam przed prawie tygodniem miała miejsce policyjna interwencja, zakończona śmiercią czarnoskórego George’a Floyda. Zdaniem Trumpa tym śladem powinny iść pozostałe stany, w których mają miejsce zamieszki, dlatego skrytykował on władze Minnesoty za ociąganie się z decyzją o wezwaniu Gwardii Narodowej.

Wczoraj prokurator generalny William Barr zajął podobne stanowisko. Twierdził on, że w większości amerykańskich miast zamieszki są organizowane i przeprowadzane przez „skrajnie lewicowe grupy ekstremistyczne stosujące taktykę podobną do Antifa”. W tym samym czasie gospodarz Białego Domu stosował podobną retorykę poprzez swoje wpisy w serwisie społecznościowym Twitter.

Na podstawie: breitbart.com, foxnews.com, twitter.com
http://autonom.pl

Organizacja zamieszek w USA to tylko jedna z bardzo wielu „zasług” Antify dla szerzenia bandytyzmu, niepokojów społecznych, terroru i ogólnie – rozwalania społeczeństw.
Admin

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2020-06-01)

 


 

W USA lewaccy bojówkarze szabrują sklepy i biją ludzi, u nas rzecznik SLD pyta jak się zapisać do Antify

W Stanach Zjednoczonych protesty przeciwko uduszeniu przez policjanta czarnoskórego Georga Floyda, zamieniły się w zamieszki, w których prym wiodą lewaccy bojówkarze. W sieci odnaleźć można liczne filmy z szabrowania sklepów, oraz agresji wobec tych, którzy chcą bronić swojego dobytku. W Atlancie lewaccy bojówkarze zaatakowali nawet siedzibę CNN, a w Waszyngtonie zbezcześcili pomnik Tadeusza Kościuszki. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapowiedział uznanie Antify za organizację terrorystyczną, a tymczasem rzecznik SLD w Polsce Anna Maria Źukowska pisze...

Halo, szef/owa Antify? Gdzie można wypełnić deklarację członkowską i ile wynosi wpisowe?  – pisze Źukowska

Całość: www.tysol.pl

 


 

Skip to content