Aktualizacja strony została wstrzymana

Znów obchodzą „miesiąc dumy”. Ambasada USA w Warszawie na czele tęczowego pochodu

Amerykańska dyplomacja w Polsce najwyraźniej nie może narzekać na nadmiar ważnych zadań, więc postanowiła ponownie włączyć się w promocję tęczowej rewolucji. Jak pokazuje historia, z roku na rok coraz mocniej ulegając jej wpływom.

Podobnie jak w roku ubiegłym, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie okazała solidarność z „tęczowym środowiskiem”. W swoich mediach społecznościowych placówka opublikowała post przypominający, że czerwiec, to dla tych gremiów „miesiąc dumy”.

„Czerwiec to Miesiąc Dumy LGBTQI+. podczas którego celebrujemy osiągnięcia środowiska LGBTQI+. Solidaryzujemy się ze osobami LGBTQI+ na całym świecie, których podstawowe prawa wciąż nie są przestrzegane” – czytamy we wpisie z 1 czerwca 2020 roku.

Ambasada USA w Warszawie w akcję włączyła się także w 2019 roku. Idąc za przykładem prezydenta Donada Trumpa (więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ) przyłączyła się do globalnej kampanii na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu.

Amerykańska placówka dyplomatyczna łatwo ulega wpływom środowiska LGBT. Jeszcze w 2019 roku bowiem obchodziła „Miesiąc Dumy LGBT”, w roku 2020 jest to już „Miesiąc Dumy LGBTQI+”.

Jakie literki przybędą w przyszłym roku?

MA

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-06-01) | https://www.pch24.pl/znow-obchodza-miesiac-dumy–ambasada-usa-w-warszawie-na-czele-teczowego-pochodu,76351,i.html