Znów obchodzą „miesiąc dumy”. Ambasada USA w Warszawie na czele tęczowego pochodu

Aktualizacja: 2020-06-1 10:07 am

Amerykańska dyplomacja w Polsce najwyraźniej nie może narzekać na nadmiar ważnych zadań, więc postanowiła ponownie włączyć się w promocję tęczowej rewolucji. Jak pokazuje historia, z roku na rok coraz mocniej ulegając jej wpływom.

Podobnie jak w roku ubiegłym, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie okazała solidarność z „tęczowym środowiskiem”. W swoich mediach społecznościowych placówka opublikowała post przypominający, że czerwiec, to dla tych gremiów „miesiąc dumy”.

„Czerwiec to Miesiąc Dumy LGBTQI+. podczas którego celebrujemy osiągnięcia środowiska LGBTQI+. Solidaryzujemy się ze osobami LGBTQI+ na całym świecie, których podstawowe prawa wciąż nie są przestrzegane” – czytamy we wpisie z 1 czerwca 2020 roku.

Ambasada USA w Warszawie w akcję włączyła się także w 2019 roku. Idąc za przykładem prezydenta Donada Trumpa (więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ) przyłączyła się do globalnej kampanii na rzecz dekryminalizacji homoseksualizmu.

Amerykańska placówka dyplomatyczna łatwo ulega wpływom środowiska LGBT. Jeszcze w 2019 roku bowiem obchodziła „Miesiąc Dumy LGBT”, w roku 2020 jest to już „Miesiąc Dumy LGBTQI+”.

Jakie literki przybędą w przyszłym roku?

MA

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=114562 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]