Aktualizacja strony została wstrzymana

Izraelski portal: „Koronawirus uwolnił rasistowskiego demona Polski”. Zareagował ambasador Polski

„Koronawirus uwolnił rasistowskiego demona Polski” – napisał w sobotę izraelski portal „Walla! News”. W niedzielę zareagował ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski.

Izraelski portal „Walla! News” napisał w sobotę, że „Koronawirus uwolnił rasistowskiego demona Polski”. Publikacja wywołała reakcję ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego.

„Wybuch koronawirusa spowodował, że antysemityzm znalazł się w sercu dyskursu tego kraju. Żydzi zostali oskarżeni o dystrybucję koronawirusa dla zysku pieniężnego. Niepokój stanowi żyzny grunt dla teorii spiskowych, takich jak Protokoły Mędrców Syjon” – czytamy na portalu.

Portal powołuje się na raporty skrajnie lewicowego stowarzyszenia „Nigdy Więcej”. „Epidemia przeniosła uprzedzenia i nienawiść na nowy poziom” – portal cytuje prezesa organizacji Rafała Pankowskiego. „Niepokój stanowi żyzny grunt dla nowych teorii spiskowych, podobnych do Protokołów Mędrców Syjon” – powiedział Pankowski.

Portal pisze, że przykładem antysemickich nastrojów w Polsce są komentarze pod nagraniem ambasadora Izraela Aleksandra Ben-Zwi z 21 marca, w którym była mowa o izraelskich turystach podróżujących do Polski. Zdaniem portalu, w ciągu kilku godzin pod wpisem pojawiły się „antysemickie” i „nienawistne” komentarze.

Portal przywołał także wypowiedź posła Konfederacji Grzegorza Brauna, który miał powiedzieć 7 maja, że „jeśli ktoś myśli, że koronawirus spowoduje, iż państwo Izrael i żydowska diaspora na świecie zapomną o swoich bezczelnych żądaniach wobec Polski, to się myli”.

Na publikację „Walla! News” zareagował ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski. „W tytule: „Rasistowski demon Polski”. W tekście: 5 anonimowych tweetów, 1 wypowiedź polityka. Ekspert: jeden. Dane statystyczne: zero. Tak, potępiam każdą antysemicką wypowiedź, także absurdalne teorie, które pojawiły się w czasie pandemii. Jednak ten tekst to czysta manipulacja” – napisał.

news.walla.co.il / kresy.pl

Za: Kresy.pl (31 maja 2020) | https://kresy.pl/wydarzenia/izraelski-portal-koronawirus-uwolnil-rasistowskiego-demona-polski-zareagowal-ambasador-polski/

Skip to content