Aktualizacja strony została wstrzymana

Fauci ponownie zmienia zdanie: powrót koronawirusa na jesieni już nie jest „nieuchronny”. Noszenie maseczki jest „symbolem”

Anthony Fauci, wieloletni dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID) i doradca kolejnych prezydentów USA, z dnia na dzień zmienia swoje opinie w sprawie „pandemii koronawirusa”.

Fauci, mający wielki wpływ na politykę zdrowotną w Stanach Zjednoczonych i w dużym stopniu odpowiedzialny za przyjęcie niewłaściwego modelu rozwoju pandemii, skutkującego zamknięciem gospodarczym, dotychczas twierdził, że nieuchronnie czeka ludzkość na jesień nawrót ataku koronawirusa.

Nikogo już nie zaskakując, Fauci zmienił po raz kolejny zdanie i w wywiadzie dla stacji telewizyjnej CNN powiedział, że „Często mówimy o możliwości drugiej fali bądź wybuchu kiedy otwieramy [kraj i gospodarkę] … ale nie musimy zaakceptować tego jako coś nieuchronnego. Szczególnie, gdy ludzie mówią o jesieni. Chciałbym aby ludzie byli na to wyczuleni, ale nie jest to nieuchronne.

Fauci tłumaczy się, że jest teraz bardziej optymistycznie nastawiony niż wcześniej, chociaż niecały miesiąc temu podkreślał z całym naciskiem, że powrót „pandemii” nastąpi nieuchronnie na jesieni tego roku.

Fauci, guru lewicy i wystraszonych codziennymi dawkami medialnymi obywateli, podobnie zachowuje się i tłumaczy w sprawie noszenia maseczek zakrywających usta i nos. W wywiadzie, Fauci przyparty do muru stwierdził, że noszenie maseczki przez niego – i przez innych – jest w sumie jedynie symbolem. „Poprzez noszenie maseczki chcę się zabezpieczyć i uchronić innych, ale również dlatego, że jest to symboliczne i pokazuje że powinniśmy to robić.” Tenże „ekspert” przyznał, że noszenie maski nie jest 100% skuteczne i jest symbolem pokazującym „respekt dla innych ludzi.

Antohny Fauci jest lekarzem, nie posiada doktoratu i nie jest profesorem, lecz jednocześnie pełni wiele kluczowych funkcji w licznych organizacjach medycznych. Niedługo po studiach, w wieku 28 lat zaczął pracować dla politycznej organizacji rządowej, Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH), zrzeszającej kilkadziesiąt najważniejszych narodowych organizacji należących do Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej. Już w sześć lat później został dyrektorem jednej z sekcji i z czasem piął się jeszcze wyżej, zdobywając niemal dyktatorską władzę. Dyrektorem NIAID jest nieprzerwanie od 1984 roku. Jak twierdzą lekarze-praktycy „nie widział on pacjenta od 20 lat” i jego kompetencje jako lekarza są ograniczone. Fauci stał się sławny biorąc udział w badaniach nad AIDS/HIV i opracowując strategię leczniczą dla chorych. Choroba określana dzisiaj jako AIDS pierwotnie nosiła nazwę GRID (Gay-related immune deficiency), w sposób precyzyjny odzwierciedlająca źródło choroby, głównych zakażonych i najwięcej ofiar pochodzących ze środowisk gejowskich. Polityczna poprawność doprowadziła do zmiany nazwy. Tzw. „walka z AIDS” stała się politycznym narzędziem sterowania funduszami na badania naukowe.  Tylko w Stanach Zjednoczonych corocznie wydaje się ponad 30 miliardów dolarów na „walkę z AIDS/HIV”.

W wywiadzie dla juzuickiego pisma America, Fauci wezwał chrześcijan do wstrzymania się z przyjmowaniem, a kapłanów do zaprzestania udzielania Komunii świętej. „Mówię to jako katolik, że jest to ryzykowne.” – stwierdził Fauci, jakkolwiek w wywiadzie udzielonym pięć lat temu, przyznał on, że oddalił się on od religii i wiary katolickiej i uważa się dzisiaj za „humanistę”.

Przyjęte przez Fauciego modele zapowiadały nawet kilkanaście milionów zgonów tylko w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy obecny poziom nieco przekracza coroczną liczbę zgonów na grypę i jest porównywalny do największej epidemii grypy pod koniec lat 1960. Źadna polityczna siła nie brała wówczas pod uwagę możliwości zamykania społeczeństwa i wygaszania gospodarki. Dzisiaj, tworzenie psychozy związanej z tzw. pandemią koronawirusa sprzyja wielu ośrodkom pragnącym większej kontroli nad społeczeństwem.

Za: CNN (May 27, 2020) | https://www.cnn.com/2020/05/27/politics/fauci-coronavirus-wear-masks-cnntv/index.html

Skip to content