Podpalenia, plądrowanie sklepów i bijatyki. Kolejna doba zamieszek w Minneapolis. Walki na ulicach po tym, jak policjant udusił zatrzymanego na oczach świadków

Tysiące demonstrantów wyszły w środę na ulice Minneapolis w drugim dniu protestów w sprawie George’a Floyda, murzyna zabitego w trakcie policyjnej interwencji. Protestujący starli się z policją, doszło do plądrowania sklepów i podpaleń. Jeden ze złodziei został zastrzelony przez właściciela sklepu.

Starcia wybuchły w środę wieczorem czasu miejscowego. Demonstranci zza prowizorycznej barykady rzucali w policjantów kamieniami i butelkami z wodą.

Policja potraktowała ich gazem łzawiącym, gumowymi kulami i granatami hukowymi. W kilku miejscach miasta doszło do podpaleń, nagrania telewizyjne zarejestrowały też grupę ludzi plądrujących sklep.

Jeden z plądrujących złodziei został postrzelony najprawdopodobniej przez właściciela sklepu i zmarł w szpitalu.

Zarzewiem protestów stała się sprawa George’a Floyda, czarnoskórego 46-latka, który zmarł w trakcie zatrzymania przez policję. W poniedziałek do internetu trafiło nagranie z incydentu, na którym widać, jak jeden z policjantów przyciska mężczyźnie kolanem szyję do ziemi, nie reagując na krzyki Floyda, że nie może oddychać. Wkrótce potem mężczyzna zmarł.

Policjanci biorący udział w zatrzymaniu zostali we wtorek zwolnieni ze służby, a FBI otworzyło w ich sprawie dochodzenie. Burmistrz Minneapolis Jacob Frey w środę zaapelował do miejscowej prokuratury o postawienie zarzutów funkcjonariuszom.

Głos zabrał też prezydent USA Donald Trump, który na Twitterze napisał, że FBI zajęło się sprawą Floyda w przyspieszonym trybie na jego wniosek. „Sprawiedliwości stanie się zadość!” – napisał Trump.

Za: Najwyższy Czas! (28 maja 2020) – [Org. tytuł: « Podpalenia, plądrowanie sklepów i bijatyki. Kolejna doba zamieszek w Minneapolis. Walki na ulicach po tym, jak policjant udusił zatrzymanego na oczach świadków [WIDEO]»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Tutaj nie ma żadnych excuses, brutalność policji musi być ukrócona, bo takie metody nie mogą być niczym usprawiedliwione.

Nie powinno to jednak dziwić, wszak metody te są zaimportowane z Izraela, gdyż od kilkunastu lat każdy amerykański policjant jest szkolony przez instruktorów przechodzących treningi w Izraelu. („każdy posterunek policji w USA, z rozkazu DHS, przechodzi szkolenie pod nadzorem grup izraelskich.”) Niestety, ostatnia tzw. pandemia i przepisy wprowadzone w wielu krajach, pozwalają na coraz większe bestialstwo i bezkarność typków przebranych w mundury policyjne.

Barbaryzacja tzw. policjantów staje się również plagą w Polsce. Tutaj również nie powinno dziwić nikogo, choćby w świetle informacji, że „Żydowskie Muzeum „Polin” szkoli policjantów”. Tego typu „szkolenia” to czysta indokrynacja odbierająca człowieczeństwo i kształtująca bestie w mundurach.

Co do kryminalistów – czy to czarnych, białych, zielonych czy innych – nie może być żadnego pobłażania, ale też nie może mieć miejsca żadna wobec nich brutalność. Ponad wszystko zaś należy wykorzenić polityczną poprawność.

 


 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content