Aktualizacja strony została wstrzymana

Podpalenia, plądrowanie sklepów i bijatyki. Kolejna doba zamieszek w Minneapolis. Walki na ulicach po tym, jak policjant udusił zatrzymanego na oczach świadków

Tysiące demonstrantów wyszły w środę na ulice Minneapolis w drugim dniu protestów w sprawie George’a Floyda, murzyna zabitego w trakcie policyjnej interwencji. Protestujący starli się z policją, doszło do plądrowania sklepów i podpaleń. Jeden ze złodziei został zastrzelony przez właściciela sklepu.

Starcia wybuchły w środę wieczorem czasu miejscowego. Demonstranci zza prowizorycznej barykady rzucali w policjantów kamieniami i butelkami z wodą.

Policja potraktowała ich gazem łzawiącym, gumowymi kulami i granatami hukowymi. W kilku miejscach miasta doszło do podpaleń, nagrania telewizyjne zarejestrowały też grupę ludzi plądrujących sklep.

Jeden z plądrujących złodziei został postrzelony najprawdopodobniej przez właściciela sklepu i zmarł w szpitalu.

Zarzewiem protestów stała się sprawa George’a Floyda, czarnoskórego 46-latka, który zmarł w trakcie zatrzymania przez policję. W poniedziałek do internetu trafiło nagranie z incydentu, na którym widać, jak jeden z policjantów przyciska mężczyźnie kolanem szyję do ziemi, nie reagując na krzyki Floyda, że nie może oddychać. Wkrótce potem mężczyzna zmarł.

Policjanci biorący udział w zatrzymaniu zostali we wtorek zwolnieni ze służby, a FBI otworzyło w ich sprawie dochodzenie. Burmistrz Minneapolis Jacob Frey w środę zaapelował do miejscowej prokuratury o postawienie zarzutów funkcjonariuszom.

Głos zabrał też prezydent USA Donald Trump, który na Twitterze napisał, że FBI zajęło się sprawą Floyda w przyspieszonym trybie na jego wniosek. „Sprawiedliwości stanie się zadość!” – napisał Trump.

Za: Najwyższy Czas! (28 maja 2020) – [Org. tytuł: « Podpalenia, plądrowanie sklepów i bijatyki. Kolejna doba zamieszek w Minneapolis. Walki na ulicach po tym, jak policjant udusił zatrzymanego na oczach świadków [WIDEO]»]

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Tutaj nie ma żadnych excuses, brutalność policji musi być ukrócona, bo takie metody nie mogą być niczym usprawiedliwione.

Nie powinno to jednak dziwić, wszak metody te są zaimportowane z Izraela, gdyż od kilkunastu lat każdy amerykański policjant jest szkolony przez instruktorów przechodzących treningi w Izraelu. („każdy posterunek policji w USA, z rozkazu DHS, przechodzi szkolenie pod nadzorem grup izraelskich.”) Niestety, ostatnia tzw. pandemia i przepisy wprowadzone w wielu krajach, pozwalają na coraz większe bestialstwo i bezkarność typków przebranych w mundury policyjne.

Barbaryzacja tzw. policjantów staje się również plagą w Polsce. Tutaj również nie powinno dziwić nikogo, choćby w świetle informacji, że „Żydowskie Muzeum „Polin” szkoli policjantów”. Tego typu „szkolenia” to czysta indokrynacja odbierająca człowieczeństwo i kształtująca bestie w mundurach.

Co do kryminalistów – czy to czarnych, białych, zielonych czy innych – nie może być żadnego pobłażania, ale też nie może mieć miejsca żadna wobec nich brutalność. Ponad wszystko zaś należy wykorzenić polityczną poprawność.

 


 

Skip to content